ZIEMEĻPOLIJAS VILINĀJUMS

VILKU MIDZENIS – BUNKURI GERLOŽAS MEŽOS - SV. LIPSKA – MALBORKAS PILS – GDAŅSKA – SOPOTA – OLŠTINA AUGUSTOVA - AUGUSTOVAS KANĀLI

3 dienas / Visas naktis viesnīcās

 

1.  diena.  „Pretim jauniem iespaidiem…”

Agri izbraukšana no Rīgas. Laiks ceļā caur Lietuvu, Polija. Vilku midzenis – Hitlera bunkuri Gerložas mežos, kur Hitlers 2. Pasaules kara laikā uzturējās vairāk nekā 800 dienas. Svētā Liepa - Jezuītu klostera komplekss, tiek uzskatīts par vienu no skaistākajiem baroka arhitektūras pieminekļiem Polijā. Kā vēsta leģenda, šajā vietā ap 1300.gadu uz liepas, kas auga tajā vietā, kur tagad atrodas baznīca, parādījās Dieva Mātes figūras ar bērnu uz rokām. Nakts 3* viesnīcā Polijas teritorijā, Elblagas apkaimē.

2.diena.  „Polijas jūras pērles un skaistāka Ziemeļpolijas pils...”

Brokastis*. Piedāvājam doties (par papildus samaksu 45  €)  izbraukuma  ekskursijā  uz  Malborkas  pili, Gdaņsku, un Sopotu. Malborkas pils apskate. Šis ir pasaulē lielākais sarkano  ķieģeļu cietoksnis!  15. gadsimtā pats cietoksnis bija vesela pilsēta – lielās un labi  organizētās  Teitoņu  Ordeņa  valsts  galvaspilsēta.  Tagad  pilī  atrodas muzejs, kura ekspozīcija stāsta par pils vēsturi. Apskatot vienu no varenākajām viduslaiku bruņinieku pilīm, kura ir saglabājusies nemainīga no krustnešu laikiem, jums paveras reāla iespēja nokļūt …viduslaikos!

Senā Hanzas savienības pilsēta Gdaņska  jeb Danciga. Vecpilsētas  Glovne  Miasto  apskate  –  Moltavas krastmala, krāna tornis, garais tirgus, Artusa nams, Neptūna strūklaka, Sv. Maricas baznīca, kurā vienlaikus spēj sanākt 25 tūkstoši dievlūdzēju. Gdaņskā jānobauda sviestā cepta bute – flandra un Goldwasser.

Slavenais kūrorts – Sopota: pelde un vakara pastaiga pa Monte Kazino varoņu ielu un 516 m garo molu. Noteikti jānogaršo gofras – tikko ceptas vafeles ar putukrējumu un svaigām ogām. Atgriešanās viesnīcā. Nakts 3* viesnīcā Polijas teritorijā, Elblagas apkaimē.

3.  diena.  „Steidziet dalīties iespaidos ar mājiniekiem!..”

Brokastis*. Laiks posties mājup ceļam. Olština – pilsēta Linas upes krastā,kuras pilī dzīvojis slavenais astronoms Nikolajs Koperniks. Vecpilsētas apskate – Olštinas pils, Augstie vārti, Vecais rātsnams, Sv. Jēkaba baznīca. Augustova - šī nelielā kūrortpilsēta Polijas ziemeļaustrumos lepojas ar 19. gs. tehnikas brīnumu  -  Augustovas kanālu, kas būvēts, lai savienotu Vislas un Nemūnas ūdens ceļus. Slūžu, ezeru un hidraulisko iekārtu sistēma tagad piemērota tūristiem - te pieejamas dažādās aktivitātes, piemēram,  brauciens  ar  kuģīti  pa  kanāliem.  Turpinām ceļu mājup. Vēlu vakarā ierašanās Rīgā.

 

Samaksas kārtība

 • Avansa iemaksa slēdzot līgumu 30% no ceļojuma summas.
 • Atlikusī summa: 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.

 

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • brauciens ar komfortablu autobusu (WC,TV, kondicionieris)
 • transporta un ceļa izdevumi,
  • nakšņošana 2* vai 3* viesnīcās, viesu namos pēc programmas, 2-3-vietīgos numuros ar  ērtībām  (WC, duša/vanna numurā), ierašanās laiks nakts mītnēs pl. 21-24 un ir atkarīgs no maršruta specifikas, laika un ceļa apstākļiem,
  • brokastis (*paredzētais brokastu laiks no pl.7-8., brokastu laiks tiek noteikts pēc ierašanās nakts mītnē,  pēc grupas vadītāja norādījuma)
   • grupas vadītāja pakalpojumi

 

Piemaksas un papildus izdevumi :

 • piemaksa, ja nepieciešams vienvietīgs numurs viesnīcā € 45
 • piemaksa par papildvietu autobusā € 45
 • ieejas biļetes muzejos, izklaides pasākumos
 • pilsētas sabiedriskais transports
 • AAS "BALTA`` medicīniskā apdrošināšana 2.70 € (65 - 69 gadu vecumā 5.40 €; 70 – 75 gadu vecumā 8.10 €

 


 


SIA "Poētika"
Arhitektu 1-102, Rīga, LV-1050
Tālr. +371 67221619, Tālr. +371 26069787
e-mail: poetika@poetika.lv

[2]