Norvēģijas fjordu kruīzs

 

 Cena bez  ekskursiju paketes 189 EUR

1.diena.

Tikšanās Rīgas osta  Iekāpšana uz prāmja Tallinka Rīga - Stokholma.Apmešanās četrvietīgajās kajītēs, prāmja atiešana ~17:30.

2.diena.

Prāmja ierašanās Stokholmā ~10:30. Pārbrauciens uz Oslo. Vakara ekskursija pa pilsētu. Oslo atrodas gleznaina, simts kilometru garā Oslo-fjorda sākumā, bet pilsētas sastāvā ietilpst ne tikai kontinentālā daļa, kas uz tā atrodas, bet arī 40 salas, katra no kurām var apburt ar savu mākslinieciskumu.  Šī pilsēta ir unikāla, un ne tikai tāpēc, ka ir Norvēģijas galvaspilsēta. Pilsēta ir ļoti neviennozīmīga no pirmās līdz pēdējai ielai. Šeit, pilsētā, kurai ir gadsimtu vēsture, ir sajauktas ēkas, kas uzceltas nesen, kopā ar vēsturiskiem apskates, bet skaisti pakalni apvienojas ar mežiem un salām. Jūs šeit nesatiksiet dienvidu karstumu, kā arī visa Norvēģija, godīgi sakot, nav dedzīga valsts. Bet pilsēta apburs Jūs ar savu spontānumu, tīrību un ar patīkamu miera un harmonijas atmosfēru.

Izmitināšana Oslo apkartnē. Nakts viesnīcā.

3.diena.

Brokastis. Numuru atbrīvošana. Pēc vēlēšanās brauciens uz fjordu reģionu (papildus maksa 50 eiro + biļete uz kuģīti). Norvēģija. Tieši šeit atrodas krāšņi ūdenskritumi, kuru tonnas kristāldzidrā ūdens krīt upēs un līčos un tieši šeit tūristi var baudīt skaistu ledāju spīdumu, kuri atrodas apkārtējo kalnu galotnēs. Apmeklējot šīs lieliskas vietas, Jūs ienirsiet  pasakaino troļļu un seno vikingu leģendu pasaulē – drosmīgo kareivju un jūras braucēju, no kuriem nesen ir baidījies viss Eiropas kontinents . Ledus un polārblāzmas zeme. Iespējams, šeit dzimst tikai un vienīgi vikingi un valkīrijas, kurus nebiedē ne aukstums, ne necaurejami meži un barga ziemeļu daba. Droši vien, norvēģu attieksmi pret dzīvi var raksturot ar Heijerdāla – kurš ar plostu ir pārpeldējis  Kluso okeānu – lozungu: „Robežas? Dzirdēju, ka tās pastāv, tomēr nekad tās nebiju redzējis!” Bet pati galvenā šīs valsts iezīme ir, protams, Norvēģijas fjordi! Ik gadu uz šejieni  sabrauc tūristi no visas pasaules, jo Norvēģijā taču atrodas slavenie fjordi, kas ir iekļauti UNESCO dabas mantojuma sarakstā, viens no kuriem ir fjords Nerёy. Tas atrodas Rietumu Norvēģijā pašā fjordu reģiona centrā! Visu norvēģu dabas skaistumu un diženumu pilnā mērā var sajust, ceļojot pa ūdeni. Un ūdens pastaiga no mākslinieciskās vietas ar nosaukumu Flom, kas ir pievilcīga pilsēta, izvietota uz fjorda Aurlandsfjord, līdz Gudvangen ciematam uz Nerёy fjorda sniegs Jums iespēju  izbaudīt skatu uz klasisko Norvēģiju, augstiem kalniem ar sniegotiem galiem, dzidrāko ūdeņu gludo virsmu. Pēc brauciena ar kuģīti nakts pārbrauciens uz Stokholmu.

4.diena.

Ierašanās Stokholmā. Ekskursija pa pilsētu. Sakot ar 13.gadsimtu Stokholma ir nozīmīgs ekonomiskais valsts centrs. Šodien tā ir lielākā Zviedrijas pilsēta. Slussen ir veca hidrotehniskā būve, kas savieno Milāras ezera ūdeņus ar Baltijas jūru

Vecā pilsēta – Gamla Stan – Pilsēta starp tiltiem – Stokholma vēsturiskais centrs.  Vairākus gadu simtus atpakaļ Vecā pilsēta tika uzskatīta par atsevišķu pilsētu, tomēr vēlāk kļuva par vēsturisku Stokholmas rajonu.  Aristokrātu Sanāksme — eleganta ēka, kurai apkārt ir sakārtoti dārzi. Līdz pat mūsu dienām ēka joprojām tiek izmantota paredzētajam nolūkam kā Zviedrijas dižciltīgo dzimtu dažādu pasākumu rīkošanas vieta. Bruņinieku sala- sala ar septiņu simtu gadu vēsturi, uz kura atrodas Riddarholmschyurkan baznīca, kura tiek uzskatīta par vienu no vecākajiem pilsētas pieminekļiem, bet centrālais laukums saucas par godu Birgaram Jarlam, pilsētas dibinātajam. No Milāras ezera krastmalas paveras lielisks skats uz Stokholmas Rātsnamu – vienu no galvenajām Stokholma tūrisma apskates vietām, Zviedrijas galvaspilsētas simbolu.  Brīvs laiks. Iekāpšana uz „Tallink” prāmja Stokholma-Rīga. Apmešanās četrvietīgajās kajītēs ~17:00.

5.diena.

Prāmja ierašanās Rīgā dienas pirmajā pusē ~11:00.

CENĀ IEKĻAUTS:

- Brauciens tūrisma klases autobusā (visa brauciena garumā)

- Grupas vadītāja-gida pakalpojumi (latviešu un krievu valodā)

- Vieta C klases četrvietīgajā kajītē uz prāmja Rīga - Stokholma, Stokholma - Rīga

- Izmitināšana 3* viesnīcā (izmitināšana divvietīgā numurā) ar brokastīm

- Brauciens uz fjordu reģionu

EKSKURSIJU PAKETE (3 ekskursijas) - €90:

- Ekskursija Oslo

- Ekskursijas Stokholmā

- Ekskursijas brauciens ar kruīzi uz fjordiem "Flams-Gudvagens"

EKSKURSIJAS:

- Ekskursija Oslo - 15€

- Ekskursijas Stokholmā - 15€

- Ekskursijas brauciens ar kruīzi uz fjordiem ``Flams-Gudvagens` - 70€

*Ekskursijas tiek vadītas krievu valodā.

**Ieejas biļetes apskates objektos un citi papildus maksas pakalpojumi tiek apmaksāti ceļojuma laikā

 

SIA "Poētika"
Arhitektu 1-102, Rīga, LV-1050
Tālr. +371 67221619, Tālr. +371 26069787
e-mail: poetika@poetika.lv

[0]