Tartu 

Tartu (agrāk - Tērbata, vācu: Dorpat, krievu: Дерпт) ir otra lielākā Igaunijas pilsēta. Atrodas dienvidaustrumos pie Emajegi upes. Ja Tallina ir Igaunijas politiskais un ekonomiskais centrs, tad Tartu uzskata par Igaunijas intelektuālo un kultūras centru, īpaši tāpēc, ka Tartu sāka darboties pirmā Baltijas guberņu (Vidzemes, Kurzemes un Igaunijas) universitāte. Tajā laikā tā bija arī galvenais centrs latviešu akadēmiskajai izglītībai. Tartu, kas atrodas 180 km uz dienvidaustrumiem no Tallinas, ir Dienvidigaunijas centrs. Latviskajos avotos līdz 1940. gadam pēc Emajegi latviskotā nosaukuma Mētra arī pilsēta reizumis saukta par Mētraini.

Baltijā lielākais zinātniski-populārais centrs AHHAA aicina aizraujošā piedzīvojumā visai ģimenei! Milzīga sudraba planetārija lode uz zinātniskā centra jumta ir redzama jau no tālienes. Šajā lodē atrodas vienīgais pasaulē sfēriskais planetārijs. Tas nozīmē, ka tajā ir iespējams apbrīnot 5 miljonus zvaigžņu virs mūsu galvām, kā arī mums visapkārt – tai skaitā arī zem caurspīdīgās grīdas

Ceļojuma programma:


6:30 Izbraukšana no Rīgas  ,ceļš uz Tartu ,iepazīšanās ekskursija pa pilsētu ar gidu, Zinātniskā centra apmeklējums  , pēc vēlēšanās akvaparka apmeklējums,18:00 mājupceļš .Ap plkst. 22:00 atgriešanās Rīgā.

 

 

 

 

SIA "Poētika"
Arhitektu 1-102, Rīga, LV-1050
Tālr. +371 67221619, Tālr./faks.: +37126069787
e-mail:poetika@poetika.lv

[77]