MAIGĀ MELNKALNES JŪRA UN TĀS ELPU AIZRAUJOŠIE DABAS SKATI

SKADARAS  EZERS  –  BUDVA –  TARAS  KANJONS  –  MORAČAS  KANJONS  –  M ORAČAS KLOSTERIS – DURM ITORU NACIONĀLAIS PARKS – PODGORICA - ŠKODERA – KRUJA - NACIONĀLAIS VAKARS – ATPŪTA PIE JŪRAS - OSTROGAS KLOSTERIS

11 dienas / Visas naktis viesnīcās

Ceļojuma cena: € 530 330,00

 

1.diena.  „Pretim jauniem iespaidiem…”

Agri no rīta 5:00 izbraukšana no Rīgas. Laiks ceļā braucot cauri Lietuvai, Polijai un Čehijai. Polijas teritorijā ieturēsim pusdienu maltīti. Vakārā izvietošanās viesnīcā 3* Čehijas teritorijā, Brno apkaimē. Ierašanās viesnīcā.

2.diena.  „Ceļš uz M elnkalni...”

Brokastis*.  Laiks ceļā. Čehija. Austrija. Slovēnija.  Horvātija.  Melnkalne.  Vēlu vakārā/ naktī izvietošanās 3*

apartamenta tipa viesnīcā, Budvas apkaimē. Ierašanās viesnīcā.

3.diena.  „Skadaras ezers – lielākais Balkānos!..”

Brokastis*. Dienas pirmajā pusē Jums ir iespēja atpūsties un ļauties peldei jūrā un saules stariem. Dienas otrajā pusē piedāvājam doties izbraukuma ekskursijā uz Skadaras ezeru (par papildus samaksu 35 €). Tas ir lielākais ezers Balkānos, tās daļa pieder arī albaņiem, daudzviet ūdens augiem klātas plašas teritorijas, visapkārt augsti kalni. Atmiņā paliks vizināšanās pa ezeru, pelde tajā, un izsalkumu remdēsim ar gardām pusdienām pie kurām malkosim mājas vīnu. Vakarā pēc vēlēšanās varat doties pastaigā  pa Budvas vecpilsētu. Budva – viena no tūrisma metropolēm. Kopā ar lielisko dabas skaistumu Budva lepojas arī ar bagātīgu vēsturiskā mantojuma klāstu. Atgriešanās viesnīcā. Nakts 3* apartamenta tipa viesnīcā pie jūras, Budvas apkaimē.

4.diena.  „Dabas radītais fenomens!..”

Brokastis*. Atpūta pie jūras/ vai pēc vēlēšanās piedāvājam doties izbraukuma ekskursijā (par papildus samaksu

45 €) uz Taras kanjonu. Ekskursijas sākumā iegriezīsimies pie saimnieka, lai apskatītu kā tiek vītināta iecienītā gaļa, ar iespeju to iegādāties. Tālāk mūsu ceļš ved uz kanjonu. Mežonīga un neaprakstāma skaistuma kanjons, ko veido Taras upe, ir otrs lielākais pasaulē aiz Kolorādo kanjona Amerikas Savienotajās valstīs. Tara upes kanjons ir  iekļauts UNESCO  Pasaules dabas mantojuma sarakstā. Brauciena laikā līdz kanjonam redzēsim M oračas kanjonu,  M oračas  klosteris,  kurš  dibinats  1252.g.,  kā  arī brauksim gar  Skadaras  ezeru,  tas  ir  lielākais Balkānos,  un  izbrauksim  pa  Melnkalnes  galvaspilsētu Podgoricu.  Ekskursijas  laikā  apmeklēsim Durmitoru nacionālo parku, apskatīsim M elno ezeru. Dienas laikā apmeklēsim kādu no vietējiem krodziņiem, lai ieturētu pusdienas. Atgriešanās viesnīcā. Nakts 3* apartamenta tipa viesnīcā pie jūras, Budvas apkaimē.

5.diena.  „Baudot sauli, jūru, atpūtu...”

Brokastis*. Diena veltīta atpūtai pie jūras. Nakts 3* apartamenta tipa viesnīcā pie jūras, Budvas apkaimē.

6.diena.  „Ērgļu zeme...”

Brokastis*. Atpūta pie jūras/ vai pēc vēlēšanās piedāvājam izbraukuma ekskursijā (par papildus samaksu 45 €) u z Albāniju - „Ērgļu zemi”. Izbraukšana agri no rīta. Brauciena laikā piestāsim uz fotopauzi, tās laikā varēsim iemūžināt Melnkalnes vizītkarti - Svētā Stefana salu, kura ir unikāla pēc sava rakstura. Sala atrodas netālu no jūras krasta un salu savieno pavisam īss ceļš. Pirmā pilsēta ko apmeklēsim Albanijā būs Škodera. Škodera ir viena no senakajām pilsētām Eiropas dienvidos, dibināta tā ir IV gs.pirms mūsu ēras. Došanās līdz Krujai - pirmajai apdzīvotajai Ilīriešu pilsētai, apmeklēsim vidusslaiku Osmāņu impērijas būvētu tirdziņu ar koka mājām un iespēju iegādāties dažnedažādus suvenīrus, kā arī nobaudīt vietējo virtuvi. Ekskursijas laikā apmeklēsim vareno cietoksni,  kā arī iepazīsim albāņu sadzīvi apmeklējot etnogrāfisko  muzeju. Atgriešanās viesnīcā. Nakts 3* apartamenta tipa viesnīcā pie jūras, Budvas apkaimē.

7.diena.  „M aigā M elnkalnes jūra...”

Brokastis*. Atpūta pie jūras/ vai dienas otrajā pusē pēc vēlēšanās piedāvājam doties izbraukuma ekskursijā (par papildus samaksu 35 €) uz Kotoru. Kotora atrodas D-Eiropas lielākā fjorda krastā un ir saglabājusi viduslaiku pilsētas  šarmu.  Pilsēta  ir  pilnībā  ieskauta  venēciešu  būvētajos  viduslaiku  mūros  un saglabājusi  šauro  ieliņu labirintus,  no kuriem reizēm paveras skats uz stāvajām klintīm. Perast – mierīga baroka pilsētiņa, pretim šai pilsētiņai atrodas - Škrepjela dievmātes sala. Atgriešanās viesnīcā.

Vakarā piedāvājam doties un baudīt nacionālo M elnkalnes vakaru (par papildus samaksu 35 €), cienāsimies ar gri lētu jēru, sieru, olīvām, pršutu, salātiem kā arī ar vīnu. Vakara gaitā klausīsimies dziesmas, vērosim folkloras grupas uzstāšanos, kura mūs iepazīstinās ar nacionālajām dejām. Nakts 3* apartamenta tipa viesnīcā pie jūras, Budvas apkaimē.

8.diena. „Melnkalnes ticības un garīgās dzīves lappuses...”


Brokastis*. Atpūta pie jūras/ vai pēc vēlēšanās piedāvājam doties izbraukuma ekskursijā (par papildus samaksu

35  €)  uz Ostrogas  klosteri.  Melnkalnes  centrālajā  daļā  atrodas  viens  no  lielākajiem Balkānu pareizticīgo baznīcas lepnumiem – Ostrogas klosteris. Stāvajā klints sienā iecirstais XVII gs. klosteris ir viens no visapmeklētākajiem kristiešu galamērķiem pasaulē. Iespaidu uz jums atstās neaizmirstams, brīnišķīgs skats, kas paveras  no  klostera  uz Zetas  upes  ieleju.  Pēc  būtības  pareizticīgo  klosteris  ir  vienīgais  pasaulē,  kuru bez pareizticīgajiem apmeklē arī katoļi un musulmaņi. Ostrogas klosteris ir tik spēcīga svētvieta, ka šeit tiek dziedināti pat  neglābjami  slimie.  Ostrogā  priecājas  par  katru  apmeklētāju,  lai  kādai  konfesijai  viņš  piederētu,  arī nekristītajiem. Atpakaļceļā iegriezīsimies Melnkalnes galvaspilsētā – Podgoricā un apmeklēsim lielāko iepirkšanās centru Delta city. Atgriešanās viesnīcā. Nakts 3* apartamenta tipa viesnīcā pie jūras, Budvas apkaimē.

9.diena.  “ Paradīze zemes virsū – Dubrovnika...”

Brokastis*. Agri no rīta atbrīvojam numurus. Dodamies māju virzienā. Horvātija. Apmeklēsim Dubrovniku – Paradīzi zemes virsū. Bernards Šovs ir teicis: “Tiem, kas meklē paradīzi zemes virsū, jādodas uz Dubrovniku!” Piedāvājam ekskursiju vietējā gida pavadībā (par papildus samaksu 10 €), krievu valodā. Pēc ekskursijas, brīvs laiks pilsētā. Varat doties pastaigā pa slavenajiem pilsētas mūriem, vai dodieties uz tuvumā esošo Dubrovnikas pludmali kur  varēsiet  gan izpeldēties  gan pagozēties  saules  staros.  Nakts  2*  viesnīcā,  Horvātijas  teritorijā, Zagrebas apkaimē. Ierašanās viesnīcā.

10.diena.  „Relaksācija - Varaždinske Toplice...”

Brokastis*. Pirms garā ceļa relaksācija termālajā kūrortā. Dodamies uz Varaždinske Toplice – termālo kūrortu. Kūrorts atrodas neskartas dabas ielokā Horvātijas ziemeļrietumu daļā un ir pats senākais un zināmākais termālais kūrorts valstī. Varaždinske Toplice termālie avoti ir brīnišķīga vieta, kā aktīvai, tā arī relaksējošai un ārstnieciskai atpūtai. Atpūtušies dodamies mājup virzienā. Laiks ceļā. Slovēnija, Austrija. Nakts 2* viesnīca Ostravas apkaimē. Ierašanās viesnīcā.

11.diena.  „Ceļš mājup...”

Brokastis*. Polija. Lietuva. Vēlu vakarā (naktī) atgriešanās Rīgā.

 

Samaksas kārtība

• Avansa iemaksa slēdzot līgumu 30% no ceļojuma summas,

• atlikusī summa: 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.

 

Ceļojuma cenā ietilpst:

• brauciens ar komfortablu autobusu (WC,TV, kondicionieris)

• transporta un ceļa izdevumi,

•  nakšņošana,  2*  vai 3*  viesnīcās,  viesu namos  pēc  programmas,  apartamenta  tipa  viesnīcās,  2-3-vietīgos numuros ar ērtībām (WC, duša/vanna numurā), ierašanās laiks nakts mītnēs pl. 21-24 un ir atkarīgs no maršruta specifikas, laika un ceļa apstākļiem,

• brokastis (*paredzētais brokastu laiks no pl.7-8., brokastu laiks tiek noteikts pēc ierašanās nakts mītnē, pēc grupas vadītāja norādījuma),

• grupas vadītāja pakalpojumi

 

Piemaksas un papildus izdevumi :

• piemaksa, ja nepieciešams vienvietīgs numurs viesnīcā € 200

• piemaksa par papildvietu autobusā € 110

• ieejas biļetes muzejos, izklaides pasākumos

• pilsētas sabiedriskais transports

• AAS "BALTA`` medicīniskā apdrošināšana 9.90 € (65-74 gadu vecums 19.80 €).

• UZM ANĪBU: vietējais  tūrisma nodoklis  1.50 € no personas  par nakti M elnkalnē, maksājams  uz vietas

 

Papildus izdevumi izbraukuma ekskursijām pēc izvēles:

Izbraukuma  ekskursija  uz Skadaras ezeru 35 €; izbraukuma  ekskursija  uz Taras kanjonu 45 €; izbraukuma eksursija uz Albāniju 45 €; izbraukuma ekskursija uz Kotoru, Perast, Škrepjela dievmātes sala 35 €; izbraukuma ekskursija uz Ostrogas klosteri 35 €.

 

Pilna izbraukuma ekskursiju paketes cena (bez ieejas biļetēm) 195 €. IZDEVĪGI: iegādājoties  pilno izbraukuma ekskursiju paketi pirms ceļojuma cena170 €, bērniem līdz 14g. 150 €.

Ieejas biļetes nav iekļautas izbraukuma ekskursijas cenā un tiek apmaksātas uz vietas.

*Izbraukuma ekskursijas dienā papildus samaksā ir iekļauts – degviela, maksas ceļi un ceļu nodokļi, stāvvietas,


gida vai grupas vadītāja pakalpojumi.

 

Izmaksas  apskates  objektiem,  pasākumiem  un  ekskursijām:  Skadaras  ezera  nacionālais  parks  4  €;

brauciens ar kuģīti pa Skadaras ezeru 15 €; pusdienas un vīns (Skadaras ezers) 8 €; Krujas cietoksnis, muzejs 4

€; ieeja Moračas klosterī 3 €, Durmitora nacionālā parka apmeklējums 4 €; tūristu nodoklis Kotorā 1.50 €; laiva līdz Škrepjela dievmātes salai un ieeja baznīcā 8 €; nacionālais Melnkalnes vakars 35 €; ekskursija ar vietējo gidu Dubrovnikā10 €; Termālais kūrorts 40 Kn

2017. gada izmaksas

 

 

 

 

SIA "Poētika"
Arhitektu 1-102, Rīga, LV-1050
Tālr. +371 67221619, Tālr. +371 26069787
e-mail: poetika@poetika.lv

[4]