Sv.Kazimira Gadatirgus.Viļņa.

 

1 diena

                           

                                                                                        

Sv.Kazimira Gadatirgus –tradicionālais amatniecības tirgus, kas notiek marta pirmajās brīvdienās un kurš tiek veltīts Lietuvas svētajam aizbildnim Sv. Каzimiram. Simtiem amatnieku šajās dienas iziet uz ielām, lai parādītu savu meistarību. Svētais Kazimirs tiek uzskatīts par visu amatnieku aizbildni. Kazimira valdīšanas laikā šis bija pirmais gadatirgus pēc garas un bargas ziemas. Prasmīgākie amatnieki tirgoja savus labākos darbus. Ticējums vēsta, ka savus ienakumus amatnieki uz nākošo gadu prognozēja pēc tā cik veiksmīga peļņa bijusi gadatirgū. Šaja gadatirgū var iegādāties keramiku,izstrādājumus no ādas un metāla. Svinībās par godu Sv.Kazimiram kā galvenais simbols tiek uzskatīta piparkūka ar fragmentiem no evaņģēlijiem un salmu pušķis “kazimirka”. Uz šo gadatirgu sabrauc visi labākie Lietuvas audēji,podnieki un kalēji. Jautru noskaņu iepirkšanās laikā nodrošina muzikanti un pārdevēji, kas piedāvā savus ēdienus un dzērienus. Starp populārākajiem  piedāvājumiem ir koka un salmu mājas piederumi, keramika, dzintars un āda.

 

Norises vieta: Viļņas vecpilsēta, Rātslaukums, K. Sirvidasa un Rudninku skvēri, Pilies , Didžioji, Vokieciu un Rudninku ielās. Dažādas darbības tiek veiktas arī citās pilsētās Lietuvā.

 

Izbraucam no Rīgas 7:00  

Gadatirgus apmeklēšana no 11:30 līdz 16:00!                                         

Brīvais laiks gadatirgus apmeklēsanai!
Suvenīru iegāde, piparkūkas un rauši, karstvīns, tēja.– visu šo Jūs varēsiet iegādāties gadatirgus laukumā.

16:00 –18:00 apmeklejam t.c.”Akropolis”

18:00 izbraucam uz Rīgu.

Atgriežamies vēlu vakarā.     

 

Uzmanību!

  • Kaut arī Latvija atrodas Šengena zonā, pase ceļošanai nepieciešama visiem, pasēm jabūt derīgām! Bērniem jebkurā vecumā ceļošanai nepieciešama pase. Bērniem līdz 16g. nepieciešama pavadošā persona.
  • Cenas var mainīties sakarā ar pakalpojumu cenām ārpus Latvijas robežām, kā arī valūtas kurss un ieejas biļešu un papildizdevumu cenas ir orientējošas.
  • Lai tūristiem nodrošinātu kvalitatīvu atpūtu, firma ir tiesīga mainīt apskates objektu apmeklējumu kārtību! Programmā norādītie laiki ir orentējoši un var  mainīties.
  • Tūrisma firma neatbild par sniegtajiem pakalpojumiem ārpus Latvijas robežām , par pakalpojumiem viesnīcās un restorānos, kā arī par tiem pakalpojumiem, kas nav tieši saistīti ar tūrisma firmu, bet tiek sniegti no neatkarīgiem uzņēmumiem.
  • Uzņēmums nav atbildīgs par apskates objektu darba laika izmaiņām, kā arī par nepareizu informāciju no tiem, un dažādu pasākumu atcelšanu bez iepriekšēja brīdinājuma.

SIA "Poētika"
Arhitektu 1-102, Rīga, LV-1050
Tālr. +371 67221619, Tālr./faks.: +371 26069787
e-mail: poetika@poetika.lv

[7]