«Saulainā Ungārij

SAULES, VĪNA UN TERM ĀLO ŪDEŅU ZEM E UNGĀRIJA AR ATPŪTU BALATONĀ (NAKTS ŠIOFOKAS KŪRORTĀ)

EGERA - VĪNA DEGUSTĀCIJA – BUDAPEŠTA - KRUĪZS AR KUĢĪTI PA DONAVU – ŠIOFOKA - BALATONA EZERS - TIHAŅAS PUSSALA – KESTHEJA PILS - HEVĪZA EZERS - "SEČEŅI" TERM ĀLAIS BASEINS – SENTENDRE – M ARCIPĀNA M UZEJS – VIŠEGRADA - ZIRGU ŠOVS UNGĀRIJAS STEPĒ "VARGA TANYA"

Budapešta nenoliedzami ir Donavas pērle. Ķēžu tilta laidums ir kā savīta lente, kas sasien kopā divus krastus.

/Tomass Edisons/. Sperot pirmos soļus uz ungāru zemes, Jūs savām acīm skatīsiet tēlnieces dabas stalaktītu veidojumus  Baradla alā Aggtelekas  ciematā,  iepazīsiet baroka karalieni Egeru un, klausoties  senas leģendas, degustēsiet vīnu Skaistās Sievietes ielejā. Satiksieties ar noslēpumaino skaistuli Budapeštu, bet brauciens ar kuģīti pa Donavu, malkojot šampanieti, liks Jums sajusties kā īstā pasakā. Vēstures elpu izjutīsiet senajā karaļu pilsētā Višegradā, un tad mazliet salduma mākslinieciskajā Sentendrē. Relaksāciju un atpūtu piedāvā Ungārijas vasaras galvaspilsēta Šiofoka un šarmantā Hevīzas pilsētiņa, kā arī Balatons un neparastais Hevīza ezers, savukārt puštā pavadīsiet romantisku vakaru, vērojot zirgu šovu, ļaujoties liegajām čigānu mūzikas vijoļu skaņām un čardaša soļiem. Un kāpēc gan ne?

11.08. – 17.08.2018.

7 dienas / Visas naktis viesnīcās

Ceļojuma cena: € 292  209 

 

1.diena. 11.08. „Pretī jauniem iespaidiem…”

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas. Laiks ceļā. Lietuva. Polija. Pusdienu pauze. Nakts viesnīcā 3* Slovākijā

Popradas apkaimē. Ierašanās viesnīcā.

2. diena. 12.08. „Termālie ūdeņi un Egeras vīni...”

Brokastis*. Slovākija. Ceļš caur Slovākijas Rūdu kalniem. Gleznainā panorāma. Ungārija. Baradla (UNESCO)

– Ungārijas lielāko stalaktītu – stalagmītu alu apmeklējums. Šīs alas kopējais garums ir 25 km. Jūs patīkami pārsteigs mūzikas “koncerts” dziļi pazemē. Iespēja pastaigāt zem dabiskajām akmens arkām un sajust šī dabas brīnuma vēso elpu uz saviem vaigiem.

Ierašanās Egerā. Apskates ekskursija vietējā gida pavadībā (par papildus samaksu 10 €). Pilsēta ir slavena ar saviem arhitektūras pieminekļiem, vīniem un ārstnieciskajiem avotiem. Cietoksnis, turku laika minarets, katedrāle, Minoretu baznīca. Egera ieņem 3. vietu valstī vēsturisko pieminekļu skaita ziņā.

Pēcpusdienā aicinām doties uz “Skaistās sievietes ieleju” nodegustēt slavenos Egeras vīnus - “Egri Bikaver”,

”Egri Lenyka” un nobaudīt nacionālos Ungārijas virtuves ēdienus. Vakarā ierašanās Budapeštā. Brauciens ar kuģīti pa Donavu, baudot izgaismoto pilsētu un malkojot glāzi dzirkstošā vīna! Nakts viesnīcā 3* Budapeštā. Ierašanās viesnīcā.

3.diena. 13.08. „Donavas pērle –Budapešta...”

Brokastis*. Budapeštas  pilsētas apskates ekskursija vietējā gida pavadībā (par papildus samaksu 15 €). Iepazīsim divas vēsturiskās daļas: Peštu – Varoņa laukums, Vajdahuņada pils, Valsts Opera, Parlamenta ēka, Svētā Ištvana bazilika, Ķēžu tilts un Budu - Sv. Maķāša baznīca, Zvejnieku bastions, Trīsvienības kolonna, Prezidenta pils.

Pēcpusdienā   iesakām  apmeklēt Sečeņi  peldvietu  –  termālo  minerālūdens  baseinu  kompleksu,  kur  ūdens temperatūra ir 27 – 38 ° C, kā arī apmeklēt tvaika pirtis. Šis komplekss atrodas pilsētas centrālajā parkā, kura teritorijā izvietojies arī Zooloģiskais dārzs – viens no senākajiem Eiropā un Jautrais parks – Budapeštas lunaparks. Netālu atrodas Izstāžu zāle un Mākslas muzejs.

Vakaru iesakām pavadīt nacionālā ungāru stilā lauku sētā “Vargatanya”  – dresētu zirgu šovs, izjādes ar zirgiem, etnogrāfiskās ungāru lauku sētas apskate. Bagātīgas vakariņas, kurās varēsiet nobaudīt dažādus ungāru virtuves gardumus un mājas vīnu! Ļauties smeldzīgam čigānu mūzikas valdzinājumam un čardaša dejas soļiem kopā ar folkloras grupas dejotājiem. Vakarā atgriešanās viesnīcā 3* Budapeštā.

4. diena. 14.08. „Pa karaļa pēdām...”

Brokastis*.  Piedāvājam  doties  izbraukuma  ekskursijā „Pa  karaļa  pēdām”(par  papildus  samaksu  35  €). Brauciens uz romantisko mazpilsētiņu Sentendre. Pilsēta ar senatnīgu arhitektūru, kuru radījuši serbu, dalmāciešu un grieķu ieceļotāji 17.–18.gs. Pēc grupas vēlēšanās, M arcipāna muzeja apmeklējums. Muzeja veikaliņā var iegādāties  ekskluzīvas  marcipāna  figūriņas  un konfektes.  Brīvajā  laikā  iespējams  apmeklēt  kādu no  mākslas galerijām, senāko vīna muzeju, keramiķes Margaritas Kovāčas muzeju. Iesakām kādā no mazajiem krodziņiem nogaršot ungāru nacionālās virtuves ēdienus.

Karaļu   pilsēta Višegrada  -  ungāru  karaļa  Maķāša  iemīļota  atpūtas  vieta.Šeit  Jūs  sajutīsiet  vēstures  elpu.


Višegradas cietokšņa /13.gs./ pilsdrupu, muzeja apskate. Elpu aizraujoši skati uz Donavas mestajiem lokiem no

Višegradas cietokšņa augstumiem.

Atgriešanās Budapeštā. Vakarā piedāvājam doties uz Budafokas vīna pagrabu, kur saimnieks Jūs iepazīstinās ar savu vīna pagrabu un mācīs degustēt ungāru vīnus. Atgriešanās un nakts viesnīcā 3* Budapeštā.

5.diena. 15.08. „Ungārijas pārsteigums - Balatona un Hevīza ezeri...”

Brokastis*. Viesnīcas numuru atbrīvošana. Dodamies uz Ungārijas dienvidiem - Balatona ezeru. Piedāvājam izbraukuma  ekskursiju  uz Tihaņas  pussalu,  Hevīza  ezeru  un  skaisto  piļu  pilsētu Kestheju (par  papildus samaksu  35  €). Tihaņas  pussala,  kas sadala  Balatonu divās  daļās.  Benediktīniešu  mūku abatija,  kolorītās zvejnieku mājiņas, muzeji, suvenīru veikaliņi, apbrīnojams skats uz Balatonu, kā arī Tihaņas pussalas neparastais klusums atstās uz Jums neaizmirstamu iespaidu. Kestheja - grāfu Feštetiči pils un milzīgais dārzs, brīnišķīgā gājēju ieliņa, kurā pēc vēlēsanās Jūs varat apmeklēt Leļļu muzeju, Vaska figūru muzeju vai nobaudīt vēsu saldējumu un iedzert kafiju.

Hevīza ezers - pats siltākais minerālā ūdens ezers Eiropā. No maija līdz oktobrim ūdens virsma pārklāta ar sarkaniem ziediem, ziedošām no Indijas ievestām lilijām. Ezers pazīstams ar savām ārstnieciskajām īpašībām. Tas ir  otrs lielākais radona ezers pasaulē tūliņ pēc Taravera ezera Jaunzēlandē. Ūdens temperatūra vasarā + 33-

+35C. Nakts 2* viesnīcā Šiofokas apkaimē. Ierašanās viesnīcā.

6.diena. 16.08. „Šodien atpūta un relaksācija...”

Brokastis*.  Viesnīcas  numuru atbrīvošana.  Šiofoka  -  Balatona  vasaras  galvaspilsēta.  Balatona  Zelta  krasta pludmalē acis priecē pilsētas vecākais rozārijs un tūristus sagaida Balatona ezera nāriņa. Lai pilnīgāk izbaudītu Balatona ūdens un saules maģisko iedarbību, iesakām doties izbraucienā ar kuģīti, brīvajā laikā varat izstaigāk Jokai parku un papriecāties par neparastajām metāliskajām Imre Vargas veidotajām skulptūrām pilsētas centrā. Atpūta un pelde Ungārijas jūrā - Balatona ezerā. Jau pagājušā gadsimta sākumā Balatona piekraste bija populāra kā ārstniecisks kūrorts, galvenokārt, nevis, lai ārstētu saslimšanas, bet vispārējai garīgai rehabilitācijai no civilizācijas  nogurušam  cilvēkam.  Pēcpusdienā  pārbrauciens  uz  Poliju.  Nakts  viesnīcā  2*  Polijas  teritorijā Krakovas apkaimē. Ierašanās viesnīcā.

7. diena. 17.08. „Un atpakaļ tur, kur viss sākās!..”

Brokastis*. Izbraukšana mājup. Polija. Lietuva. Vēlu vakarā / naktī / atgriešanās Rīgā.

 

Samaksas kārtība:

• Avansa iemaksa slēdzot līgumu 30% no summas.

• Atlikusī summa jāsamaksā 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.

 

Ceļojuma cenā ietilpst:

• brauciens ar komfortablu autobusu (WC,TV, kondicionieris)

• transporta un ceļa izdevumi,

•  nakšņošana,  2*  vai 3*  viesnīcās,  viesu namos  pēc  programmas,  2-3-vietīgos  numuros  ar  ērtībām (WC, duša/vanna numurā), ierašanās laiks nakts mītnēs pl. 21-24 un ir atkarīgs no maršruta specifikas, laika un ceļa apstākļiem,

• brokastis (*paredzētais brokastu laiks no pl.7-8., brokastu laiks tiek noteikts pēc ierašanās nakts mītnē, pēc grupas vadītāja norādījuma),

• grupas vadītāja pakalpojumi

 

Piemaksas un papildus izdevumi:

• piemaksa, ja nepieciešams vienvietīgs numurs viesnīcā 85 €,

• piemaksa par papildvietu autobusā 85 €,

• ieejas biļetes muzejos, izklaides pasākumos,

• pilsētas sabiedriskais transports,

• AAS "BALTA`` medicīniskā apdrošināšana 6.30 € (pēc 65 gadu vecuma 12.60 €).

 

Papildus izdevumi izbraukuma ekskursijām pēc izvēles:

Izbraukuma ekskursija uz Sentendri un Višegradu 35 €; izbraukuma ekskursija uz Hevīzu un Kestheju 35 €

Pilna izbraukuma  ekskursiju paketes  cena (bez ieejas  biļetēm) 70 €. IZDEVĪGI: iegādājoties  pilno izbraukuma ekskursiju paketi pirms ceļojuma cena 60 €, bērniem līdz 14g. 50 €.

Ieejas biļetes nav iekļautas izbraukuma ekskursijas cenā un tiek apmaksātas uz vietas.

*Izbraukuma ekskursijas dienā papildus samaksā ir iekļauts – degviela, maksas ceļi un ceļu nodokļi, stāvvietas, gida vai grupas vadītāja pakalpojumi.

Ja izbraukuma ekskursijā dodas mazāk ka 30 ceļotāju, tad ekskursijas izmaksas sadārdzinās par 5 €.


Izmaksas apskates objektiem, pasākumiem un ekskursijām:

Aggtelekas alas 10 €; Ekskursija Budapeštā 15 €; Ekskursija Egerā 10 €; Marcipāna muzejs 3 €, Kuģītis pa Donavu Budapeštā  20 €; Hevīza  ezers 11 €; vakariņas  un vīna  degustācija  Skaistās  Sievietes  ielejā  29 €; Vakariņas  un  vīna  degustācija  Budafokas  vīna  pagrabā  31€  vakars  nacionālajā  stilā  Varga  Tanya  37  €; Višegradas  cietokšņa  apskate  7€;  Šečeņi  termālie  baseini  4600  HUF,  Transports  Budapeštā  350  HUF, Zooloģiskais dārzs 2500 HUF, Muzeji Budapeštā no 1000 HUF; pludmales pie Balatona ezera no 1200 HUF

2017.gada izmaksas

 

 

SIA "Poētika"
Arhitektu 1-102, Rīga, LV-1050
Tālr. +371 67221619, Tālr. +371 26069787
e-mail: poetika@poetika.lv

 

 

 

[1]