Brauciena datums

Lidojums / Viesnīca

(+ekskursijas pēc vēlmes 179€)

Lidojums / Viesnīca / Transfērs

07.03.2018

389€

538€

14.03.2018

389€

538€

04.04.2018

389€

538€

11.04.2018 

389€

538€

20.06.2018 

389€

538€

11.07.2018

389€

538€

18.07.2018

389€

538€

05.09.2018

389€

538€

12.09.2018

389€

538€ 

Brauciena cenā"Lidojums / Viesnīca" iekļauts:

Pēc vēlmes ekskursijas pakete 179 € kurā iekļauj

Brauciena cenā "Lidojums / Viesnīca / Transfērs" iekļauts:

 • Lidojums Viļna-Madride-Viļņa
 • Rokas bagāža līdz 10 kg (55 x 40 x 20 cm) + 1 soma (35 x 20 x 20 cm)
 • Dzīvošana *** viesnīcās - 7 naktis (6 brokastis)
 • Grupas vadītāja pakalpojumi

 

 • Apskates ekskursijas Madridē, Porto, Koimbrā, Fatimā, Bataļā, Beleņas rajonā, Lisabonā
 • Brauciens uz Roka ragu
 • Transporta apkalpošana ekskursijas braucienu laikā
 • Transfērs Rīga-Viļna-Rīga  

 

 • Lidojums Rīga-Madride-Rīga / *Lidojums Viļna-Madride-Viļņa
 • Rokas bagāža līdz 10 kg (55 x 40 x 20 cm) + 1 soma (35 x 20 x 20 cm)
 • Dzīvošana *** viesnīcās - 7 naktis (6 brokastis)
 • Grupas vadītāja pakalpojumi
 • Transporta apkalpošana ekskursijas braucienu laikā
 • Transfērs Rīga-Viļna-Rīga  

 

1.diena

Ierašanās Viļņas lidostā.  Plkst. ~12:40 lidojums uz Madridi.  Plkst. ~15:40 ierašanās Madridē.

 

Apskates ekskursija pilsētā. Madride ir Spānijas galvaspilsēta un viena no skaistākajām pasaules pilsētām ar unikālu kultūras un mākslas mantojumu. Iekārtošanās viesnīcā. Brīvs laiks (~1.5-2 st.). Iekārtošanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

2.diena

Brokastis. Brīvs laiks Madridē vai pēc vēlmes piedāvājam ekskursijas braucienu „Toledo” (papildu maksa 35 EUR).

Pilsēta atrodas Spānijas centrālajā daļā. Pirmās apmetnes vietas pilsētas teritorijā bija cietokšņi. Līdz mūsdienām saglabājusies Santa Iglesia katedrāle, kuras interjeru rotā nenovērtējamie Rafaela, Goijas, Valeskesa un Rubensa mākslas darbi; Santo Domingo El Antiguo klosteris, kas glabā slavenā gleznotāja El Greko relikvijas; trīsstūra formas Zocodover laukums, kurā reiz dzīvojis pazīstamā Dona Kihota „tēvs” Migels de Servantes. Pēc vēlēšanās, brīvajā laikā var apmeklēt Svēta Krusta municipālo muzeju, kas glabā daudzus gleznotāja El Greko darbus (ieejas biļete ~5 EUR) un katedrāli (ieejas biļete 8EUR). Tāpat Toledo izgatavo ļoti garšīgu marcipānu un slavenos Damaskas tērauda nažus, kas klāti ar melnu emalju un rotāti ar zeltu un sudrabu. Brīvs laiks (~1.5-2 st.). 

Došanās uz Madridi. Brīvs laiks Madridē, lai apmeklētu Prado u.c. muzejus.

Atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

3.diena

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana. Ceļš uz Portugāli. Pa ceļam būs iespēja apskatīt vienu no senākajām Spānijas pilsētām Salamanku – Salamankas provinces galvaspilsēta. Šī senā, apdzīvotā vieta atrodas Kastīlijas un Leonas autonomajā apgabalā, un iedzīvotāju skaits ir apmēram 170 000 cilvēku. Līdz 220. g. p.m.ē.

Salamankas nosaukums bija Gelmantika. Tā tika pārdēvēta jau pēc tam, kad Hanibals iekaroja reģionu. Romiešu laikā Salamanka kļuva par vienu no slavenā „Sudraba ceļa” galvenajiem punktiem – ceļš starp valsts dienvidiem un ziemeļiem. Pastaiga pa pilsētu. Pastaigas laikā Tu redzēsi slaveno “Māju ar gliemežvākiem”, Sv. Martina baznīcu, laukumu Plaza Maior, Salamankas universitātes noformējumu “plataresko” stilā, Jauno un Veco katedrāli. Vecajā katedrālē strādā muzejs.

Savā brīvajā laikā Jums būs iespēja apskatīt Jaunās un Vecās katedrāles muzeja daļu (ieejas biļete ~4,75 EUR) vai arī apmeklēt Art Nouveau (modernisma) muzeju “Casa de Liz” (ieejas biļete ~4EUR/cilv.). Brīvs laiks (~1.5-2 st.). Ceļš uz Portugāli. Šķērsosim augstās grēdas.

Ierašanās Porto apkaimē vakarpusē. Iekārtošanās viesnīcā.  Nakts viesnīcā.

4.diena

Brokastis.  Ekskursija Porto.Programmā iekļauta Clerigos torņa apskate. Tas ir pilsētas simbols un pārsteidz ar savu augstumu un skaistumu. Apmeklēsiet Brīvības laukumu, kas ir vēsturiskā centra sirds, kā arī Sv. Benedikta dzelzceļa staciju, kas ir iekļauta 14 pasaules skaistāko dzelzceļa staciju sarakstā. Tai ļoti tuvu atrodas 11. gs. celtā Katedrāle – reliģijas varenības simbols. Apskatīsiet baroka laikmeta skaistākas baznīcas, apmeklēsiet vecus pirātu kvartālus. Tāpat arī būs iespēja aplūkot unikālo pilsētas panorāmu. Pēc iepazīšanās ar pilsētu apmeklēsiet vīna pagrabus, kur tiek izturēts un “noveco” slavenākais portugāļu vīns – portvīns. Pēc iepazīšanās ar šī vīna ražošanas vēsturi un tradīcijām, tiks piedāvāta dažādu portvīnu degustācija. Vīna pagrabā iemācīsities atšķirt portvīna šķirnes. Būs iespēja izbaudīt šī vīna dažādās kategoriju garšas. Attīstīsiet savas degustācijas prasmes un iespējams pa īstam iemīlēsiet portvīnu. Būs iespēja arī iegādāties šos gardos vīnus. Jūs iemācīsieties pareizi degustēt portvīnu un uzzināsiet par tā galvenajām īpašībām. Pēc vēlmes varēsi arī iegādāties šo dzērienu. ~10 eiro

Pēc vēlmes (papildu maksa 15 €) brauciens ar tradicionālajiem kuģīšiem pa Douru upi, no kuras paveras aizraujošs skats uz pilsētu. Šā brauciena laikā Jūs varēsiet apskatīt Porto pilsētas nozīmīgākos apskates objektus, viens no tiem ir Gustava Eifeļa radītais darbs.

Brīvs laiks jaunajā Augšpilsētā (~1.5-2 st.). 

Tad pēc vēlēšanas (piemaksa 20 EUR/cilv.) dosimies Bragā un apmeklēsim Bom-Žezuš katedrāli (ieejas biļete par papildu maksu 2,00 EUR un pacelšanās ar funikulieri - 2,50 EUR).
Bragas pilsēta ir vissenākā zināma pilsēta Ziemeļportugālē. Šobrīd pilsēta tiek aizsargāta kā pasaules nozīmes piemineklis. Pilsētā redzēsim visvecāko 11. gs. katedrāli valstī, kur atrodas skaistākas ērģeļu komplekss, kas tika iebūvētas katedrālē 18. gs. Mēs arī uzzināsim noslēpumaino stāstu par laimi nesošo suņa degungalu.
Blakus Bragai atrodas visskaistākās trepes Portugālē, kas ir iekļautas TOP 10 skaistāko trepju pasaulē, tās ved uz Bom-Žezuš katedrāli. Uz katedrāli pacelsimies ar funikulieri, kas darbojas ar ūdens spēku

5.diena

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana. Ekskursijas brauciens Koimbra-Fatima-Bataļa.

Koimbra ir sena studentu pilsēta, kas tiek uzskatīta par nacionālo kultūras galvaspilsētu un izglītības šūpuli. Tieši šeit atrodas pirmā valsts universitāte, kas tika dibināta 1290. gadā. Mēs redzēsim seno cietoksni, kas tagad ir pārtapusi par universitāti, seno katedrāli un pa šaurajām arābu ieliņām nokāpsim uz Mondego upes krastmalu. Brīvs laiks (~30-40 min.).

Bataļas klosteris ir portugāļu gotikas pērle – Portugāles uzvaras pie Alžubarotas un neatkarības simbols. Klosteris ir portugāļu monarhu ģimenes kapliča. Šeit ir apglabāts cilvēks, kas iedvesmoja ģeogrāfiskos atklājumus – princis Dons Enriks, kas vēsturē pazīstams kā Heinrihs Jūrasbraucējs. Iespējams apmeklēt klostera iekšpusi un Dibinātāja kapelu (cena 6EUR/cilv.). Laiks apmeklējumam ~20-30 min. Fatima ir starptautiskais svētceļojumu centrs valstī. 1917. gadā mazajā provinces pilsētiņā Fatimā notika brīnums – Jaunavas Marijas parādīšanās. Šo svētu vietu katru gadu apmeklē miljoni svētceļotāju un to var salīdzināt ar Lurdu Francijā un Santiago de Compostela Spānijā. 

Pusdienas svētceļotāju centrā, kur varēsiet izbaudīt lielisku portugāļu virtuvi (papildu maksa).

Došanās uz viesnīcu. Nakts viesnīcā

6.diena

Brokastis. Došanās uz Sintru. 

“Sintra ir zeme, kur katrs var atrast savas dzimtenes daļiņu”. Regaleira muižas apmeklējums ieinteresēs ar filozofiju un paradīzes dārzu, pastāstīs masonu vēsturi un atklās saimnieka noslēpumus. Jūs sagaidīs daudz interesantu mīklu, bet atbildes pārsteigs pat viskaislīgāko mistificētāju. Sintra un tās senas šauras ieliņas, vairākas kafejnīcas un restorāni, mazi veikali, kur varēsiet novērtēt vietējo meistaru profesionalitāti, kā arī nopirkt suvenīru, lai atcerētos pilsētu. Un tikai šeit jebkurā kafejnīcā varēsiet nogaršot tradicionālo vietējo cepumu “keižadaš”.  

Pēc Sintras dosimies uz Roka zemesragu – “vietu, kur beidzas zeme un sākas jūra” (Luiss Kamoens). 

Lisabonas Rivjēra — tas ir bijušo nelielu zvejnieku ciematiņu tīkls, kas tagad ir pārtapuši par kūrortiem netālu no Lisabonas. Šo vietu iecienījuši visas pasaules aristokrāti. Greznas villas, pludmales, lieliskas viesnīcas, izsmalcināti restorāni, pasaules līmeņa golfa laukumi.

Brīvs laiks (~1.5-2 st.) Kaškaiša piekrastē, iespēja ieturēt pusdienas. 50 m attālumā no pludmales. Ja būs labs laiks, var nopeldēties. Pēc pusdienām brauciens uz Lisabonu. 

Lisabona ir viena no senākajām Eiropas pilsētām. To dibināja vēl senie feniķieši. Laika gaitā pilsēta ir ievērojami izmainījusies, savas pēdas atstāja visas traģēdijas, kas notika Portugālē, jo īpaši zemestrīce 1755. gadā. Tikai neliels Belena rajons atgādina par Eiropas galvaspilsētas bijušo diženumu. Iepazīšanās ar Belena rajonu un Žeronimuša klostera apmeklējums, Belena tornis, Pirmatklājēju piemineklis. Žeronimuša klosteris un Belena tornis ir neparasta „manuelino” stila spilgts piemērs, kas sastopams tikai Portugālē. Tur tika apglabāts Vasko de Gama un dzejnieks Kamoens, kā arī daudzi otrās Avisas dinastijas karaļi.

 Te arī atrodas senākā fabrika, kur tiek ražotas slavenas kūkas („Pasteis de Belem”). Tās obligāti ir jānogaršo (~1,10 EUR/cilv.)

Turpinājumā izbrauksim pa Težu upes krastmalu līdz galvenajam pilsētas laukumam – Komercijas laukumam, triumfa arku. Lisabona ir kontrastu pilsēta. Baiša (zems) un Alta rajoni.  Vecs un jauns. Apmeklēsiet Eduarda VII parka skatu laukumu, redzēsiet Marķīza Pombala laukumu, galveno pilsētas prospektu – Neatkarības prospektu, vecos Alfama kvartālus, apskatīsiet Katedrāli un apmeklēsiet Rossio laukumu un dzelzceļa staciju, redzēsiet Marijas II teātri un Sv.Dominika Katedrāli, pastaigāsieties pa vecāko Augusta ielu, redzēsiet Santa Žušta liftu. Vakarā došanās uz viesnīcu.

Nakts viesnīcā.

7.diena

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana. Ekskursijas turpinājums Lisabonā.

Lisabona atrodas Pireneju pussalas vislielākās upes krastā – Težu, un vienlaicīgi tā atrodas Atlantijas okeāna piekrastē. 1998. gadā tieši Lisabonā notika Pasaules Kongress par okeāna problēmām. Speciāli tam uzbūvēja pat atsevišķu mikrorajonu, kuru nodēvēja par Oriente. Tagad to uzskata par Lisabonas futūrisma paraugu. Te atrodas Eiropā lielākais tilts – Vasko de Gama, kura garums ir 17 km. Jums būs iespēja iegūt neaizmirstamos iespaidus, izbraucot pa trošu ceļu gar Težu upi.  Iespēja apmeklēt vienu no lielākajiem okeanārijumiem un neparastas arhitektūras tirdzniecības centru.

Brīvs laiks (~1.5-2 st.). Ceļš uz Spāniju (Madridi), ierašanās vēlu vakarā.  Iekārtošanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

8.diena

Numuriņu atbrīvošana. Transfērs uz lidostu.  Lidojums uz Viļņu plkst. ~7.15. Ierašanās Viļņā plkst. ~12.15.

Ja Jūs ceļojat vienatnē, obligāta piemaksa par izmitināšanu vienvietīgos numuriņos 170 €.

Papildus tiek apmaksāts:

 • Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās
 • Ēdināšanas tēriņi
 • Veselības apdrošināšana

Pēc vēlmes, papildus tiek apmaksāts:

 • Toledo - 35 EUR + ieejas biļetes
 • Brauciens ar kuģīti Porto – ~15 €
 • Ekskursija Bragā - 20 €
 • Nododamā bagāža: 15 kg - no 30 € vienā virzienā, 20 kg - no 40 € vienā virzienā

*Visas ekskursijas krievu valodā

*Gidam ir tiesības mainīt apskates vietas par labu vairāk nozīmīgākajiem objektiem force majeure vai nepārvaramas varas apstākļu rezultātā (satiksme, avārijas, laika apstākļi utt.).

Lūgums pievērst uzmanību, ka tūres cena var mainīties, sakarā ar aviobiļešu sadārdzinājumu

 

 

SIA "Poētika"
Arhitektu 1-102, Rīga, LV-1050
Tālr. +371 67221619, Tālr./faks.: +371 26069787
e-mail: poetika@poetika.lv

 

 

[0]