Bīriņu pils, lielogu dzērveņu plantācijas un septiņi ūdenskritumi

 

     

 

13, 19.09.2015


1 diena


Brauciena cena -   33.00 EUR

 

Izbraukšana no Rīgas - 10:00.

 

Bīriņu pils paceļas pakalnā pie ezera. Bīriņu pils celta Augusta fon Pistolkorsa laikā 1860.g. pēc arhitekta F.V. Heses projekta. Tā ir visiespaidīgākā pusloka stila celtne Latvijas piļu arhitektūrā. "Nama kopējais arhitektoniskais risinājums attiecināms uz neogotiku, taču logailas- kuru pusapļa pārsedzēm ir ievērojama nozīme pils kopējā tēlā - raksturīgas t.s. pusloka stilam. Tādējādi Bīriņu pili no stilistiskā viedokļa var vērtēt kā savdabīgu divu virzienu apvienojumu. Tā ir romantiska ar mīlestību radīta vieta tuvu Rīgai, Siguldai un Saulkrastu jūrmalai. Pili ieskauj gleznains parks, ezeri un muižas ēkas ar viesnīcu, restorānu, telpām kāzām un semināriem. Veselībai kalpo dažādās pirtis, Mežaparka pastaigu takas, zirgu izjādes, izbraucieni ar velosipēdiem un laivām.         

 

Zemnieku saimniecība „Gundegas”

 

Šeit pirmo reizi Latvijā sāka audzēt lielaugļu dzērvenes. Sevišķu uzmanību ir izpelnījusies      šķirne, kura ir izveidota krustojot dzērveni ar brūkleni. Neliela ekskursija ar vietējo gidu. Unikāla iespēja: dzērveņu vākšana, kā arī iespēja iegādāties pašu lasītas dzērvenes un dzērveņu pārstrādes produktus -  sīrupus, želejas, sukādes augļus, sulas u.c.

 

Ieriķu dzirnavas

Pie Vidzemes šosejas , starp Siguldu un Cēsīm, daba ir izveidojusi un cilvēki pilnveidojuši brīnumjauku relaksēšanās vietu, kur ikdienas steigā nogurušajiem atgūt spēkus, vērojot brīnišķīgos Melderupes ūdenskritumus, vienmēr mainīgo, savdabīgo floristikas ekspozīciju, gūt enerģiju no iespaidīgā ūdensrata cēlās gaitas.

Ieriķu dzirnavas ir izteikti draudzīga vieta ģimenēm ar bērniem, jo pastaigu taka ir veidota no ērta seguma taciņām. Pateicoties šīm taciņām, upes krastus Jūs varēsiet izstaigāt sausām kājām.

Latvijas mazā upe Melderupe var lepoties ar skaistiem stāvkrastiem un septiņiem dažāda augstuma ūdenskritumiem, kurus mēdz dēvēt arī par Grūbas ūdenskritumiem. Viens no tiem ir iekļauts Latvijas skaistāko ūdenskritumu sarakstā un to ir vērts aplūkot jebkurā gadalaikā. Melderupe ir izteikta lašupe. Katru gadu oktobra beigās un novembrī jūs varat atbraukt, lai vērotu, kā upē nārstot nāk laši, un kā tie mēģina pārvarēt lielākā ūdenskrituma augstumu.

http://ierikudzirnavas.lv/galerija/

 

Pastaigas beigās (pēc vēlēšanās) varēsiet ieturēt maltīti pie parka esošajā krodziņā vai arī mieloties ar  līdz paņemto cienastu.

Pēc jauki pavadītas dienas atgriežamies mājās – 16:30-17:00

 

 

Brauciena cena

 

EUR 33.00

Akcijas cenas:

 Pieaugušiem -  20.00 EUR; 

pensionāriem/studentiem un bērniem līdz 16 g.v. -  18/15.00 EUR

Celojuma cenā ietilpst:
  • Tūristu klases autobuss
  • Grupas vadītāja-gida pakalpojumi
  • Programmas organizācija
Papildus izdevumi:
  • Ieeja teritorijā bez pils apskates: pieaugušajiem  EUR 2.00, bērniem no 7-10 gadiem, pensionāriem un invalīdiem  EUR 1.50, bērni līdz 7 gadu vecumam - bezmaksas
  • Z /S «Gundegas» – EUR 1.50; bērniem līdz 7 gadiem - bezmaksas
  • Dzērvenes 1 кg - Euro 1.50 (pašu lasītas), Euro 3.00 (iegādājoties jau salasītas ogas);
  • Ieriķu dzirnavas: pieaugušajiem  EUR 2.50/skolēniem,pensionāriem EUR 1.50

Lai organizētu ceļojuma programmu un tūristiem ceļot būtu ērtāk,  plānotos papildus maksājumus par eksursijām un ieejas biļetēm lūdzam apmaksāt ofisā. 

 

SIA "Poētika"
Arhitektu 1-102, Rīga, LV-1050
Tālr. +371 67221619, Tālr./faks.: +371 26069787
e-mail: poetika@poetika.lv

[77]