Jaunais gads Šveicē

                           

 

Jaunais 2017.gads Šveices Alpos un Elzasā!

 

 

Rotenburga pie Tauberes – Reinas ūdenskritums – Cīrihe – Lucerna – Montrē – Berne – Bāzele – Kolmāra

 

Izbraukšana: 28.12.2016 - 02.01.2017 (6 dienas / visas naktis viesnīcā)

 

Aicim Jūs veldzēties Jaungada pasakas noskaņās, kur priežu skuju smarža piesātināta ar ingvera piparkūku aromātu, karsto šokolādi un karstvīnu, bet gaisā virmo jautrības, burvības un svētku gars. Jauno gadu Šveicē sagaida ar jautru ballīti, šampanieti un uguņošanu.

 

1 diena: 28.12.2016.

Izbraukšana no Rīgas. Brauciens caur Lietuvu un Poliju. Ierašanās viesnīcā Polijā.

 

2 diena: 29.12.2016. Rotenburga pie Tauberes.

Brokastis  viesnīcā.  Brauciens  līdz Ziemassvētku muzeja  pilsētiņai Rotenburgai pie  Tauberes , kas pamatoti iemantojusi skaistākās Dienvidvācijas viduslaiku pilsētas slavu. Pilsēta-muzejs zem debesu juma ar viduslaiku mūri, pilsētas vārtiem, rātsnamu, dievnamiem un laukumiem. Visa gada garumā šeit ir iespēja apmeklēt viskrāšņāko Ziemassvētku dāvanu veikaliņu, kurā ir pieejams pilnībā viss, kas nepieciešams Ziemassvētku noskaņai: piramīdas, riekstkoži, figūriņas aromātiskajām svecēm, sveces, svinīgas galda drānas un, kurā var nogaršot ceptās „sniega pikas”. Nakts viesnīcā.

 

3 diena: 30.12.2016. Reinas ūdenskritums - Cīrihe - Lucerna.

Brokastis   viesnīcā. Brīvais  laiks  vai izbraukuma  ekskursija  Nr.1:  " Reinas  ūdenskritums  -  Cīrihe  - Lucerna" (par papildus samaksu: 45 EUR).

Ceļā uz Cīrihi būs iespēja izbaudīt Reinas ūdenskrituma skaistumu. Varenā ūdenskrituma pasakainās ainavas, mutuļojošās ūdens straumes, svaigums, kas paceļas gaisā un dabas varenums liek apbrīnā sastingt uz vietas. Ne velti šīs krāšņās ainavas iedvesmojušas daudzus rakstniekus un dzejniekus.

Brauciens uz Cīrihi – Šveices finanšu galvaspilsētu, mākslinieku pilsēta un bohēmas centrs pie Šveices ezera. Cīrihe – pilsēta ar augstu dzīves kvalitāti. Tas ir lielākais ekonomikas un kultūras centrs Šveicē un, pateicoties unikālajām ainavām un arhitektūrai, arī viena no skaistākajām Eiropas pilsētām. Ērti iegūlusi starp diviem kalniem un Limatas upei to pāršķeļot pa vidu, pilsēta kā amfiteātris ceļas augšup pa pakājēm. Labos laika apstākļos, virs ezera pie horizonta paveras spožās Šveices Alpu sniegotās kores. Pastaiga pa pilsētu – Grossmünster katedrāle, Frauminsteres baznīca ar Marka Šagāla vitrāžām, pašu senāko Cīrihes vietu – Linderhof, slavenā Bahnhofstrasse iela ar neskaitāmiem veikaliņiem.

Brauciens uz Lucernu – galvenā pilsēta centrālajā Šveicē. Kalnu un pakalnu ieskauta, tā atrodas pie Fīrvaldšteterezera. Tas ir valsts ģeogrāfiskais un vēsturiskais centrs, vairāku gadsimtu garumā tā bija uzskatīta par neatzīto Šveices galvaspilsētu. Īsa Lucernas apskates ekskursija: Mirstošās lauvas piemineklis, Gulbju laukums, jezuītu katedrāle, Rītera nams u.c. apskates vietas. Vakarā atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

 

4 diena: 31.12.2016. Šokolādes fabrika - M ontrē - Berne - Jaunais gads Bāzele!

Brokastis viesnīcā. Brīvais laiks vai izbraukuma ekskursija Nr.2: "Šokolādes fabrika - M ontrē - Šijonas pils - Berne" (par papildus samaksu: 45 EUR).

Dienu sāksim ar Cailler šokolādes  fabrikas  apmeklējumu,  kur Jūs varēsiet ne tikai noskatīties kā tiek gatavots šis gardais produkts, bet arī paši nobaudīt šo slaveno Šveices šokolādi, kā arī to iegādāties. Pēc tam brauciens uz M ontrē, kuru mēdz dēvēt par Šveices rivjēras pērli. Šis burvīgais kūrorts ir slavens ar muzikāliem festivāliem. Pasakainā daba ir iedvesmojusi māksliniekus, dzejniekus un mūziķus.

Brauciens uz Šveices sirdi – Berni. Berne nav līdzīga nevienai pilsētai. Tā ir unikāla un neatkārtojama. Viena no nedaudzajām viduslaikos dibinātajām pilsētām, kas savu sākotnējo izskatu ir saglabājusi līdz pat mūsdienām. Ceļojot pa Šveici 1779.gadā, Gēte atzīmēja: „No visām redzētajām pilsētām, šī ir visskaistākā.” Apvienoto Nāciju Organizācija pasludinājusi Berni par Pasaules Kultūras mantojumu, tāpat kā Romu, Florenci, Ēģipti. Pastaiga pa pilsētu un galveno apskates objektu iepazīšana: katedrāle, lāču bedre, pulkstens tornis, vecpilsētas arkāde un valsts ēka. Bernes vecpilsētas arhitektūras ansamblis ir iekļauts UNESCO.

Noslēgumā brauciens uz ainavisko Šveices pilsētiņu - Bāzeli, kur mēs sagaidīsim

SIA "Poētika"
Arhitektu 1-102, Rīga, LV-1050
Tālr. +371 67221619, Tālr./faks.: +371 67221194
e-mail: poetika@poetika.lv

[2]