Jaunā gada sagaidīšana Gruzijā!

28.12.2018 - 04.01.2019 no 399 €

1. diena

Lidojums Rīga-Kutaisi (16:55 - 22:50).Ceļš uz viesnīcu. Iekārtošana viesnīcā un atpūta.

2. DIENA

Brokastis.Numuru atbrīvošana.Ceļš uz Batumi. Apskates ekskursija Batumī.

Batumi – pilsēta un osta Melnās jūras piekrastē. Batumi ir Adžārijas galvaspilsēta un galvenais tūrisma centrs mūsdienu Gruzijā, kas piesaista tūristus ar vēsturisko pilsētas centru. Brīvs laiks.Iekārtošanas viesnīcā, atpūta.

3. DIENA

Brokastis.Pēc vēlēšanas, ekskursijas brauciens uz kalnaino Adžāriju (papildu maksa 30 €). Botāniskā dārza apmeklējums (ieejas biļete ~3.5$ (atkarībā no valūtas kursa dienā, kad apmeklēsim Botānisko dārzu). Botāniskā dārzā atrodas vairāk nekā 5000 augu sugas, formas un šķirnes, kā arī apmēram 2000 koku un krūmu šķirņu. Daudzi šeit ierodas lai apbrīnotu šo savākto skaistumu vienā vietā.Slavenā ūdenskrituma Mahunceti apmaklējums, kā arī apmeklēsim arkveidīgo carienes Tamāras tiltu. Tālāk mūsu ceļš ved uz vecāko cietoksni Gruzijā – Gonio cietoksni (ieejas biļete 2 $). Diena otrā pusē ceļš uz Tbilisi. Iekārtošanās viesnīcā, atpūta.

4. DIENA

Brokastis. Ekskursija Tbilisi.Tbilisi – viena no skaistākajām Aizkaukāza pilsētām. Ekskursijas laikā būs iespēja redzēt un apmeklēt Sv. Trīsvienības Katedrāli (Sameba), kas ir vienotās Gruzijas valsts simbols. Tieši šajā katedrālē svētdienās notur dievkalpojumu gruzīnu pareizticīgās baznīcas galva. Tālāk ceļš vedīs uz Narikala cietoksni. Tajā būs iespēja nokļūt ar gaisa tramvaju. Narikala cietoksnis ir senākais un slavenākais Gruzijas senatnīguma piemineklis, tas ir cietokšņu komplekss Vecajā Tbilisi, pilsētnieki to dēvē par „pilsētas sirdi un dvēseli”. No šejienes varēsiet vērot Tbilisi skatus un iemūžināt skaistākās bildes.Gājiens lejup uz vecpilsētu, kur vēlreiz būs iespēja aplūkot Narikala cietokšņa skatus. Vecpilsētā atrodas slavenās Abanotubani sēravotu pirtis. Karsto sērūdeņraža ūdeni piegādā avots, kas plūst no Tabori kalna dzīlēm. Kādreiz pilsētas kvartālus apbūvēja ar tirdzniecības mājām, amatnieku darbnīcām.  Pastaigas ekskursijas laikā pa vecpilsētas ieliņām Jūs redzēsiet pieminekli režisoram Sergo Paradžanovam, Sioni dievnamu – te glabājas viens no Gruzijas baznīcu svētumiem – Sv. Nino krusts, Miera tiltu – viens no 13 pasaules tiltiem ar visneparastāko arhitektūru, pastaigāsieties pa Rike parku —  jaunā atpūtas zona Tbilisi centrā gar Kūras upi.Brīvs laiks pēc ekskursijas. Atgiešanas viesnīcā, laiks saatavoties Jaungada sagaidīšanai.

Pēc vēlēšanas, Jaungada vakariņas vienā no labākajiem valsts restorāniem. Te varēsiet baudīt gruzīnu ēdienus, folkloru, dzīvo mūziku un dejas! (papildu maksa 80 €).Naksts viesnīcā.

5. diena

Brokastis.Brīvs laiks, atpūta.

6. DIENA

Brokastis. Pēc vēlēšanas, brauciens uz Kahetiju, Bodbe un Signagi. Brauciens uz Gruzijas vēsturisko austrumu reģionu – Kahetiju. Vīnogulāju apgabals, kas ir brīnumaina vieta vīna darināšanai.Tālāk dosieties uz Bodbe, slaveno sieviešu klosteri Gruzijā, kas ir vispāratzīts Gruzijas svētums.Klosteri dibināja Sv. Nino apbedīšanas vietā, un tas ir viens no pirmajiem kristiešu kulta celtnēm Gruzijas teritorijā. Saskaņā ar leģendu, klosteri dibināja pēc cara Miriana pavēles, Nino laikabiedra. Te būs iespēja nobaudīt „klostera maltīti”(papildu maksa 15 €). Visi tā ieņēmumi tiek virzīti jaunā dievnama celšanai par godu Sv. Nino vecākiem. Pēc pusdienām Tu varēsi apmeklēt Sv. Nino kapu un kaut ko vēlēties. Divu kilometru attālumā no Bodbe atrodas Signagi– mīlestības pilsēta, uz kurieni arī vedīs tālākais ceļš. Pilsēta ir radusies nojauktā cietokšņa vietā, tāpēc tā ir it kā ieskauta trīsstūrī, ko veido labi saglabājusies cietokšņa siena, torņi un vārti. Pilsētā ir saglabāti 19. gs. dzīvojamo māju arhitektūras paraugi Dienviditāļu klasicisma stilā ar gruzīnu elementiem. No jebkura cietokšņa torņa paveras skats uz Alazanas ieleju. Pēc pilsētas apskates, pēc vēlēšanās, būs iespēja degustēt vīnu (papildu maksa 15 €).Atgriešanas viesnīcā, atpūta.

7. DIENA

Brokastis. Numuru atbrīvošana. Došanās uz Mchetu.Tālāk ekskursijas brauciens uz Mchetu. Mcheta – viena no senākajām joprojām apdzīvotajām vietām Gruzijas teritorijā un pasaulē. Ekskursijas laikā būs iespēja apskatīt 11. gs. Svetichoveli katedrāli, ko izveidoja akmens bazilika vietā. Tā kalpoja par gruzīnu tautas garīgo centru. Džvari dievnams – šī celtne izaug no klints. Tai ir konusveida virsotne. Tieši šo vietu Ļermontovs ir aprakstījis savā poēmā „Mciri”.

Tālāk mēs apmeklēsim Gruzijas vīnu palātu. Palāta ir celta 19. gs. kņazu mājas stilā. Šeit mēs nobaudīsim nacionālos ēdienus un tradicionālos Gruzijas dzērienus, kas ir ražoti saskaņā ar nacionālo tehnoloģiju (piemaksa 25 €).Pārbrauciens uz gruzīnu ciematiņu, kur viesus laipni sagaidīs un pacienās ar ēdieniem. Būs iespēja piedalīties gruzīnu ēdienu gatavošanas meistarklasē un nobaudīt pēc senajām receptēm darinātus vīnus (par papildu samaksu 25 €). Pārbrauciens kalnos. Alu pilsētas Upliscihe apmeklējums – viena no senākajām apmešanās vietām Gruzijas teritorijā. Alu pilsēta atgādina lielu skudru pūzni, kas ir iecirsts klintī. To izbūve tik pabeigta sen pirms mūsu ēras, pateicoties senā cilvēka milzīgiem pūliņiem (ieejas biļete alā 3,50 EUR). Ceļš uz viesnīcu, kas atrodas Boržomi. Nakts viesnīcā.

8. DIENA

Brokastis.

Numuru atbrīvošana.

Ierašanās Bordžomi. Ekskursija pilsētā.

Pilsēta ir slavena ar savu Bordžomi minerālūdeni, kas ieņem pirmo vietu Gruzijas eksportā, pēc ierašanās uzreiz varēsiet nogaršot īstu Bordžomi ūdeni! Bordžomi avotu apmeklēšana - ieejas biļete ap 1 eur.

Tālāk dosiemies uz cietoksni Rabat (ieejas biļete 4 eur).

 Ceļš uz lidostu. Lidojums Kutaisi-Rīga (23:20 - 00:55).

Ceļojuma cenā iekļauts

Lidojums Rīga-Kutaisi-Rīga

Izmitināšana viesnīcā 7 naktis ar brokastīm

Rokas bagāža, kas nav smagāka par 10 kg, izmērs nepārsniedz 42 x 32 x 25 cm.

Transporta apkalpošana

Grupas vadītāja pakalpojumi

Ekskursiju-transporta pakete 159 €

Ekskursija uz Boržomi un cietoksni Rabat

 

Ekskursija uz Batumi

 

Ekskursija Tibilisī

 

Ekskursija uz Mchetu, Gori un Upliscihe

 

Papildus jūs varat iegādāties

Papildus maksa par izvietošanu vienviet. istabās viesnīcās — 130 €.

130 €

Nododamā bagāža 20 kg (turp)

45 €

Nododamā bagāža 20 kg (atpakaļ)

45 €

Apmaksāts uz vietas

Pusdienas Batumi – 15 €

Vīna degustācija Alazani ielejā – 15 €

Gruzijas vīna palātas apmeklējums ar vīna degustāciju - 25 €

Ekskursijas brauciens Kaheti, Bodbe, Signahi - 30 €

Ekskursija uz kalnaino Adžariju – 30 € (vismaz 20 cilvēku grupa)

Jaungada vakariņas - 80 €

Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās

 

 

SIA "Poētika"
Arhitektu 1-102, Rīga, LV-1050
Tālr. +371 67221619, Tālr./faks.: +371 26069787
e-mail: poetika@poetika.lv

[0]