DIEVU ZEME GRIEĶIJA


 

 

Miškolc-Tapolca - Bukareste – Meteoras – Loutraki - Atēnas – Epidaura teātris – Palamīda cietoksnis - Naplija – Mikēnas – Apollona piekraste - Vuliagmeni ezers - Suniona zemesrags - Delfi –Sofija – Brana pils


Grieķija - senā Hellāda, Eiropas civilizācijas, demokrātijas, filosofijas, zinātnes un mākslas šūpulis. Mītos aprakstītas vietas, kur leģendas stāsta par dievišķo, drupās kārtām slāņojas vēsture un dārgumu krātuvēs dvašo senatnes elpa. Mežonīgi dabas kontrasti, spoža saules gaisma, zils jūras plašums un neaizmirstama satikšanās ar pagātni! 


 12 dienas/ visas naktis viesnīcās
1. diena - Rīga – Slovākija
 

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas. Ceļā Lietuva – Polija –Slovākija. Nakts viesnīcā Prešovā/apkārtnē.


2.diena. Ungārija. Miškolc-Tapolca termālie baseini.
 

Brokastis. Ceļš – Slovākija – Ungārija. Miškolc-Tapolca termālie baseini (apmaksu jāveic tikai Hungāru Forintos (HUF)- 1800.00 / 1400.00 HUF / grupas cena 1 pers.). Miškoļcu peldvieta atrodas Ziemeļungārijā alās, brīnišķīgā, tūrisma apskates objektiem bagātā Miškoļca - Tapoļca reģionā. Atpūtas ēkas ar baseiniem ir izveidotas, izmantojot kalnu dabiskā reljefa alas. Ieejot šajā kompleksā, pavērsies neaprakstāms skats. Kompleksa vidusdaļā tek upe ar dzidri zilu ūdeni, daudziem līkumiem cauri vairākām alām. No upes pa speciālām pārejām var doties uz dažādiem baseiniem, kur katrā baseinā ir gan savādāks ūdens sastāvs, gan ūdens temperatūra. Visi šie baseini un upe tajā skaitā, atrodas kalna iekšpusē. Vienā no baseiniem ir izveidotas debesis ar daudzām zvaigznēm un vienreizēju akustiku. Pēc ārstu slēdziena šo alu gaiss ļoti labi ietekmē elpošanas ceļus un palīdz astmas slimniekiem. 
Pārbrauciens līdz Rumānijai. Izvietošana viesnīcā pie Sibiu pilsēta. Nakts viesnīcā.3.diena. Rumānija. Sibiu - Bukareste.

 

Brokastis. Brauciens uz Rumānijas galvapilsētu - BukarestiApskates ekskursija pa pilsētu (pēc vēlēšanās, par papildus samaksu – 10 €). Pilsētas neparasti skaistā arhitektūra, zaļie, gleznainie bulvāri ir par pamatu tam, ka no 1930.gada to mēdz dēvēt par „Mazo Parīzi”. Bukarestē ir sava Triumfa arka, savi Elizejas lauki, bet visvairāk Parīzes gaisotne jūtama vecpilsētā, kur ēkas celtas franču renesanses stilā. Jūs tiksiet iepazīstināti ar Triumfa arku, Revolūcijas laukumu, Uzvaras bulvāri un skaistajiem parkiem. Tāpat redzēsiet iespaidīgo Parlamenta pili, kas Ginesa rekordu grāmatā minēta kā pasaulē lielākā civilā administratīvā ēka un otrā lielākā ēka aiz Pentagona.
Nakts viesnīcā Bulgārijas/Grieķijas pierobežā, Sandanski pilsētas apkārtnē

4. diena - Grieķija Meteoras  klosteri                                                                                    
 

Brokastis. Grieķija. Klosteru komplekss Metoras –unikāls ģeoloģisks fenomens, dabas veidoti fantastiski smilšakmens stabi, ko apbrīnojamā dabas un cilvēka ģēnija harmonijā vainago seši viduslaikos celti klosteri. Klosteru un svētbilžu darbnīcas apmeklējums. Nakts viesnīcā Loutraki.


5. diena - Atēnas *
 

Brokastis. Brīva diena atpūtai pie jūras vai ekskursijas brauciens uz Atēnām (par papildus samaksu - 35 €).
Atēnu apskate vietējā gida pavadībā krievu valodā – Akropole, Hēroda Atika un Dionisa teātri, parlaments, prezidenta pils, Olimpiskais stadions, Zeva templis, imperatora Adriana arka, karalienes Āmalijas parks, Universitāte, Nacionālā bibliotēka. Brīvs laiks suvenīru iegādei Plakas vecpilsētā vai kāda no slaveno Atēnu muzeju apmeklējumam. Pēc vēlēšanās vakariņas nacionālajā restorānā ar folkloras priekšnesumiem „Grieķu vakars”. 
Nakts viesnīcā Lutraki.


6. diena - Atpūta pie jūras
 

Brokastis. Atpūtas diena Loutraki – ievērojams dziednieciskais Grieķijas kūrorts, ko pazīst visā pasaulē, kas piedāvā savu viesu priekam un atpūtai - trīs kilometru garas pludmales ar smaragda zilu tīru ūdeni, saules glāstu, lieliskus vīnus un tavernas ar grieķu kulinārijas gardumiem. Nakts viesnīcā Loutraki.         

                              

7. diena - Apollona piekraste *
 

Brokastis. Atpūta pie jūras vai ekskursijas diena uz Apollona piekrasti (par papildus samaksu - 35 €).
Romantisks ceļojums gar Apollona piekrasti gar Saronikas līcim, līdz „grieķu pasaules malai” Suniona klinšainajam zemesragam 60 m v.j.l., uz kura varenībā paceļas antīkais Poseidona templis, neatkārtojams ir panorāmas skats uz Saronika līča salām un Egejas jūras plašumiem. Ceļā atpūta - brīnumainajā minerālūdeņu dabas sanatorijā, veselīgas peldes klinšu ieskautajā Vouliagmeni ezerā. Baudīsim pasakainus skatus, veselīgu gaisu, jo apkārtne bagāta ar eikaliptu audzēm, un ezera ūdeņus, kuri satur vērtīgus ārstnieciskos minerālsāļus, t.sk. rodonu. Saulesriets pie Poseidona tempļa. 
Atgriešanās viesnīcā Lutraki.

8. diena - Peloponesas pussala - Epidaurs – Nafplio - Мikēnas *
 

Brokastis. Atpūta pie jūras vai ekskursijas diena "Peloponesas pussala - Epidaurs – Nafplio - Мikēnas" (par papildus samaksu - 35 €).
Pietura un fotopauze pie Korinfa kanāla. Akustiskais brīnums - Epidaura teātris un medicīnas dieva Asklēpija templis, muzejs. Milzīgais Palamida cietoksnis, fotopauze - brīnišķīgs panorāmas skats uz Nafplio pilsētu un Argolīdas līci. Brīvās Grieķijas pirmā galvaspilsēta Nafplija, kurās vecpilsēta saglabājusi seno gadsimteņu tēlu un burvību. Aizvēsturiskās Mikēnas, viens no pirmajiem grieķu civilizācijas centriem, cietoksnis, kas pārvaldīja Peloponesas pussalu, Agamemnona citadele ar ciklopisko mūri, Lauvu vārti Atreja dārgumu krātuve, kapenes un muzejs. 
Nakts viesnīcā Lutraki.                                                          

9. diena - Delfi  
 

Brokastis. Atvadoties no Grieķijas apmeklēsim šīs zemes visfascinējošākā vietu „zemes nabu”: Delfu svētvietu. Gleznainā Parnasas kalna pakājē senatnē darbojās orākuls, kas noteica valsts politisko dzīvi. Delfos apskatīsimies Apollona svētnīcu, antīko teātri, vislabāk saglabājušos stadionu visā Grieķijā un bagāto Delfu muzeju.
Pārbrauciens Grieķija – Bulgārija. Nakts viesnīcā Sofijā /apkārtnē.


 10.diena Bulgārija. Sofija                                  
 

Brokastis. Apskates ekskursija pa Sofiju vietējā  gida pavadībā (par papildus samaksu - 10 €): Sv. Aleksandra Ņevska katedrāle, Sv. Nikolasa Krievu baznīca, Vasaras pils, u.c.
Nakts viesnīcā Rumānijā, Brašovas apkārtnē


11.diena Rumānija. Brāna pils apmeklējums.
 

Brokastis. Transilvānijas leģendas. Augstu Karpatu kalnos grūti pieejamā vietā, kā no pasaku grāmatas izkāpusi,  atrodas viduslaiku Brāna pils. To apņem leģendas, intrigas un brīnumi. Tā bija viena no Valahijas valdnieka Vlada Tepeša rezidencēm, kuru īru rakstnieka Brema Stokera fantāzija padarījusi slavenu kā vampīra Drakulas pili. Pils apmeklējums – par papildus samaksu – 6 €. Pārbrauciens - Rumānija, Ungārija, Slovākija. Nakts viesnīcā Prešovas apkārtne


12. diena  - Mājupceļš. Rīga
 

Brokastis. Mājupceļš – Slovākija, Polija, Lietuva, Latvija.Cena 

€ 555.00 (1 vieta autobusā)
€ 735.00 (1 vieta ar papildvietu autobusā)
€ 170.00 (piemaksa par vienvietīgu numuru SNGL)

€ 420.00 SPO 

Ceļojuma cenā ietilpst::

- Ekskursijas/apskate saskaņā ar programmu, izņemot ekskursijas ar norādi “par papildus samaksu”;
- Brauciens ar komfortablu autobusu (TV, WC, kondicionieris, karstais ūdens pieturas laikā, kafija, tēja), ceļu nodokļi, autostāvvietas;
- Nakšņošana viesnīcās (2*, 3*, viesu nami. Viesnīcas “zvaigžņu” klasifikācija saskaņa ar attiecīgas valsts standartiem). Nakšņošana 2-3- vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm (WC, duša/vannas numurā);
- Grupas vadītāja pakalpojumi;

 
Papildus izdevumi:

- Medicīniska apdrošināšana – 8 € līdz 65 gadiem un 16 € - 65+
- * Ekskursiju diena par papildus samaksu: ekskursija Atēnās – 35,- €
- * Ekskursiju diena par papildus samaksu: ekskursija Peloponesas pussala –35,- €
- * Ekskursiju diena par papildus samaksu: ekskursija Apollona piekraste – 35,- €
- * Bukareste apskates ekskursija- 10 €
- * Sofija apskates ekskursija- 10 €
- * Miškolc-Tapolca termālie baseini - apmaksu jāveic tikai Hungāru Forintos (HUF) 1800.00/1400.00 HUF  / grupas cena 1 pers./
- * Brāna pils – 6,- €
- Atēnas Akropole – 12,- €
- Grieķu vakars – 40,- € 
- Peldes Vuliagmeni ezerā – 10,- € 
- Poseidona templis- 4 €
- Mikēnas + muzejs 8,- €
- Palamida cietoksnis 4,- €
- Epidaura teātris + muzejs 6,- € 
- Delfi + muzejs 9,- € 
- Meteoras klosteris – 3,- €


Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:
pase, derīga vismaz 3 mēnešus pēc atgriešanās no ceļojuma;
nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadu vecumam) ceļojumā līdzi jāņem pase un dzimšanas apliecība. Ja bērns ceļojumā dodas bez vecākiem, nepieciešama arī notariāli apstiprināta pilnvara.
Ceļojumā nav nepieciešamas obligātās medicīniskās formalitātes.

 

SIA "Poētika"
Arhitektu 1-102, Rīga, LV-1050
Tal. +371 7221619, Tal.: +371 26069787
e-mail: poetika@poetika.lv
07.09.2014.

[2]