Krakova-Zakopane

VARŠAVA – KRAKOVA – VEĻIČKAS SĀLS RAKTUVES – ZAKOPANE – AUGSTIE TATRI – TERMĀLAIS BASEINS - ČENSTOHOVA

4 dienas / Visas naktis viesnīcās

 

1.diena.  „Pretī jauniem iespaidiem…”

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas. Laiks ceļā. Lietuva. Polija. Pusdienu pauze. Varšava. Iepazīšanās ar Varšavas vēsturisko centru vietējā gida pavadībā, krievu valodā (par papildus samaksu 10 €): Vecpilsētas tirgus  un pilslaukums, Sigizmunda kolona, Sirēnas strūklaka, karaļa pils. Varšavas  centrs  iekļauts  UNESCO  sarakstā. Viesiem Varšava liekās tik ļoti pazīstama, bet tai pat laikā noslēpumainā plīvurā tīta. Nakts viesnīcā 3* Krakovas apkārtnē..

2.diena. „Krakova sirdij un dvēselei...”

Brokastis*. Krakovas apskates ekskursija vietējā gida pavadībā, krievu valodā (par papildus samaksu 10 €). Vāvelas pūķis, kurš apvīts ar leģendām un ir pilsētas simbols.Vāvela  tā ir  Polijas patriotisma,  neatkarības,  lepnuma un cerību varenais simbols, kas atrodas 50 m augsta kalna virsotnē. Vāvelas katedrāle var lepoties ar daudzām lieliskām statujām, kapelām un kapu pieminekļiem. Sv. Pētera un Sv. Pāvila baznīca 16.gs. sākuma iespaidīgākais baroka meistardarbs. Polijas slavenāko tirgus laukumu  vidū  neapšaubāmi  izcilākais  ir  Krakovas  Rynek  Główny. Sv. Marijas bazilika ar diviem torņiem, ik stundas sākumā no šejienes atskan taures skaņas. Vadmalu tirgus - Sukenicas tirdzniecības ēka, kur iekšpusē pārdod tautas meistaru darinājumus un rotaslietas. Jagaiļa Universitāte ir trešā vecākā universitātes koledža Eiropā.

Brīvs laiks pilsētā, lai patstāvīgi iepazītos ar daudzajiem pilsētas muzejiem. Kad kultūra gana baudīta, var mesties pilsētas centra krodziņu un veikalu virpulī. Ieturēt maltīti kādā no daudzajiem vecpilsētas restorāniem, kuros var nobaudīt ne tika poļu virtuvi, bet arī citu tautu virtuvi. Zinātāji stāsta,  ka  Krakovā  izdodas  pašas  labākās iepirkšanās tūres. Tur atrodami gan mazi saloniņi ar neredzētām lietām, gan arī visu zināmo zīmolu veikali un iepirkšanās centri.

Piedāvājam doties izbraukuma ekskursijā (par papildus samaksu 10 €) uz Veļičku.  Velička  ir  senākais  sāls raktuvju apstrādes centrs, kas iekļauts UNESCO mantojumā. Viduslaiku kalnrūpniecības objekta apmeklējums, vietējā gida, krievu valodā pavadībā. Gadsimtu gaitā kalnrači zem zemes ir izveidojuši daudzas greznas zāles, kur absolūti viss ir izveidots no sāls: maziņās kapelas un plašās zāles,  gleznainais  pazemes  ezers,  visdažādākās skulptūras, statuetes, freskas un lustras - vesela  pazemes  pilsēta!  Pēc raktuvju apskates iesakām iegādāties, kādu no suvenīriem, sāls lampu, pārtikas vai vannas sāli. Vakarā atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā 3*  Krakovas apkaimē.

 

3.diena. „Termālie udeņi un Tatru kalnu burvība...”

Brokastis*. Piedāvājam doties izbraukumā (par papildus samaksu 25 €) uz Zakopane un Augstajiem Tatriem. Mūsu ceļš vedīs uz Tatriem. Karpatu kalnu sistēmas augstākā daļa – Tatri, sākas netālu no Zakopanes un iestiepjas kaimiņu valstī Slovākijā. Ielejā starp kalniem, atrodas Zakopane, kas Polijā ir slavena gan kā valsts ziemas galvaspilsēta, gan kā lieliska atpūtas un relaksācijas vieta. Pastaiga pa pilsētu, kuras laikā varēsiet izbaudīt Zakopanes stila koka arhitektūru. Krupuvkas iela ir gājēju iela, viena no dzīvīgākajām ielām: te ir daudz  mazu veikaliņu un visdažādāko restorāniņu, ielu mākslinieku, kas turpat uz vietas uzzīmēs Jūsu portretus. Gubalowkas kalns paceļas 1120 m augstumā, no kura paverās brīnišķīgs skats uz Zakopani un Tatriem. Kalnā ir iespējams izbaudīt dažāda veida aktīvās atrakcijas – rodeļu un tarzāna trases,  kā arī baudīt dabas skatus vietējās  kafejnīcās. Pēc spirkatas pastaigas kalnos un Zakopanē, Jūs lieliski varēsiet relaksēties termālajos baseinos “Bialka”. Šie baseini piedāvā pakalpojumus atpūtas, ūdens rehabilitācijā un SPA jomās. Baseini iedalās 4 atpūtas-relaksējošās zonās. Termā ir dažādi relaksējošie  un džakuzī baseini,  kuru temperatūra  ir  no  30 līdz 36°C, tornis  un slidkalniņi, tai skaitā āra baseini, bērnu atrakcijas, to visu Jūs varēsiet baudīt uz Augsto  Tatru  fona.  Atgriešanās  Krakovā. Nakts viesnīcā 3* Krakovas apkaimē.

4.diena.   „Ceļš mājup...”

Brokastis*. Agri no rīta izbraukšana mājup. Jasna Goras klostera kompleksa apskate Čenstohovā. Pusdienu pauze. Lietuva.Vēlu vakarā (naktī ) atgriešanās Rīgā.

 

Ceļojuma cenā ietilpst:

brauciens ar komfortablu autobusu (WC,TV, kondicionieris)

transporta un ceļa izdevumi,

nakšņošana, 2* vai 3* viesnīcās, viesu namos pēc programmas, 2-3-vietīgos numuros ar ērtībām  (WC, duša/vanna numurā), ierašanās laiks nakts mītnēs atkarīgs no maršruta specifikas, laika un ceļa apstākļiem,

brokastis (*paredzētais brokastu laiks no pl.7-8., brokastu laiks tiek noteikts pēc ierašanās nakts mītnē,  pēc grupas vadītāja norādījuma),

grupas vadītāja pakalpojumi

 

Piemaksas un papildus izdevumi :

piemaksa, ja nepieciešams vienvietīgs numurs viesnīcā 36 €,

piemaksa par papildvietu autobusā 55 €,

ieejas biļetes muzejos, izklaides pasākumos,

pilsētas sabiedriskais transports,

AAS “BALTA” medicīniskā apdrošināšana 3.60 € (65 - 69 gadu vecumā 7.20 €; 70 – 75 gadu vecumā 10.80

€ ).

 

Papildus izdevumi izbraukuma ekskursijām pēc izvēles:

Izbraukuma ekskursija uz Zakopani un Augstajiem Tariem 25 €; Izbraukuma ekskursija uz Veļičku10 €;

Pilna izbraukuma ekskursiju paketes cena (bez ieejas biļetēm) 35 €. IZDEVĪGI: iegādājoties pilno izbraukuma ekskursiju paketi pirms ceļojuma cena 30 €, bērniem līdz 14g. 25 €.

Ieejas biļetes nav iekļautas izbraukuma ekskursijas cenā un tiek apmaksātas uz vietas.

*Izbraukuma ekskursijas dienā papildus samaksā ir iekļauts  –  degviela,  maksas  ceļi un ceļu nodokļi,  stāvvietas, gida vai grupas vadītāja pakalpojumi.

 

Izmaksas apskates objektiem, pasākumiem un ekskursijām:

Ekskursija Krakovā 10 €, ekskursija Varšavā 10 €, Veļičkas sāls raktuves  23 €/ 18 € (bērniem no  4-16.g.,), foto vai video atsevišķa atļauja, kasēs 10 PLN, Pacēlājs Gubalovkas kalnā – 23 PLN/19 PLN (bērniem no 5-18g., studenti ar ISIC karti, senioriem no 65.g.). Termālie baseini no 60 PLN.

SIA "Poētika"
Arhitektu 1-102, Rīga, LV-1050
Tal. +371 67221619, Tal.: +371 26069787
e-mail: poetika@poetika.lv
[2]