«Vēl ilgi sapņos būsim Karēlijā»! 

 

 

 Laipni lūgti Karēlijā! Mūsu ceļojumā laikā jūs dosieties no lielākajiem Eiropas ezeriem - Lādoga un Oņega, kas apskalo Karēliju no dienvidiem līdz Baltai jūrai ziemeļos. Pasakaini slavenā Kiži sala un sirmais Valaama nevienu neatstās vienaldzīgu! Draudzīgi cilvēki, pārsteidzoši garšīgas Karēlijas virtuves ēdieni un vietējo uzlējumu degustācijas no meža ogām.

 

22.06-28.06.2018

 

Vietas, kuras mēs apmeklēsim: Pleskava – Sankt-Pēterburga - Kiži un Valamu salas - Kivača dabas rezervāts - Oņegas un Lādogas ezeri - etnogrāfiskais ciems Kinerma – Kondopoga  ar melodiskajām ērģeļu skaņām - Ruskeala kalnu parku un marmora kanjonu - Sortovala pilsētu ar somu, zviedru un krievu arhitektūru.

 

Ceļojumu programma:

1. diena.

06:00 Izbraukšana no Rīgas. Tranzīts - Igaunija, Krievija. Pārbrauciens uz Pleskavu, tā ir viena no vecākajām Krievijas pilsētām. Ekskursija pa Kremli: kameru palātas; Dovmonta pilsēta un izcilais Krievijas arhitektūras piemineklis - Trīsvienības katedrāle, kas dibināta vairāk nekā pirms tūkstoš gadiem.

 

"Sankt-Pēterburga - balto nakšu pilsēta." Apskates ekskursija pa Sankt-Pēterburgu: Petropavlovskas cietoksnis, Svētā Izaka katedrāle un Pils laukuma ansambļi, Admiralitāte, Ņevas krastmala, krāšņās Marmora un Menšikova pilis,Vasilija sala.

Brīvais laiks un laiks pusdienām. Pēc pieprasījuma, mēs iesakām apmeklēt kādu no pilsētas muzejiem: Svētā Izaka katedrāli, „Spas na Krovi” katedrāli, Kazaņas katedrāli, staigāt pa Ņevas prospektu.

 

"Karēlijas plašumi." Pilsētas apskates ekskursija "No Petrozavodskas vēstures".

Mēs staigāsim pa Oņegas ezera krastmalu - vienīgo mūsdienu avangarda skulptūras muzeju atklātā vietā, būsim pie brīnumainās koka auss , kas izpildīs jūsu vislielāko vēlēšanos, uzņemsim foto pie  pilsētas pieminekļa - Pētera I piemiņai, apskatīsim senos laukumus un gubernatora parku.

 

Kondopoga. Šis "lāča stūrītis", pārsteidzoši skaista vieta Oņegas ezera krastā. Pilsēta ir slavena ar Krievijas ziemeļu arhitektūras dārgumu - koka Uspenska baznīcu (1774.g.) un pirmām spēcīgām ērģelēm, kam Krievijā nav analogu; to melodiskām stabulēm ar burvju skaņām, klausoties tajās mēs iedomāsimies vēlēšanos, un tās noteikti piepildīsies.

 

Senatnīgā Serdobola (Sortavala), pilsēta Lādogas ezera ziemeļu krastā.

Pilsēta, kuru sauc par "Eiropas arhitektūras enciklopēdiju", kurai ir trīs dzimšanas datumi, trīs nosaukumi un, kas piederēja trim valstīm dažādos laikos.

 

Karēlijas ciems Kinerma. Pirmais rakstiski pieminētais Kinerma ciemats attiecas uz 1563. gadu, un krievu valodā ciema nosaukums tiek tulkots kā "vērtīga zeme". Ciema iedzīvotāji ir Karēlijas un Livvika pārstāvji. Ir tikai septiņpadsmit dzīvojamās ēkas, no kurām dažas tika uzceltas 16. gadsimtā. 2016. gadā Karēlijas ciemats Kinerma saņēma nosaukumu "Krievijas skaistākais ciems". Tas tika dibināts vairāk nekā pirms 500 gadiem, un laikrakstos tas ir minēts kopš 1496. Kinerma īpatnība ir tā, ka no 17 dzīvojamām mājām, 10 tiek uzskatītas par arhitektūras pieminekļiem. Tāpēc Kinerma nav vienkāršs pamests ciems, bet gan patiesi unikāls komplekss karēliešu folkloras arhitektūras piemineklis. Senā apmešanās vieta ir saglabājusi ne tikai atsevišķas mājas, bet arī tās vēsturisko izskatu. Jāatzīmē, ka apkaimē atrodas mājas, kuras centrā atrodas Smoļenskas Dieva Mātes ikonas kapela.

Šeit jūs sirsnīgi sagaidīs un pēc pastaigas pa ciemu cienās ar tēju no samovāra un Karēlijas pīrāgiem. (tējas dzeršana pēc vēlēšanās, par papildu samaksu).

 

Slavenā Kiži sala ir brīvdabas muzejs, iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. (pēc izvēles, par papildu samaksu). Līdz šim, izcilu meistaru vārdi, kuri radīja patiešām astoto pasaules brīnumu - baznīcu kompleksu, kas būvēts gandrīz bez nevienas naglas, paliek noslēpums. Muzeja etnogrāfiskās ekspozīcijas brīvā dabā iepazīstinās Jūs ar Karēlijas iedzīvotāju dzīvi un tradīcijām.

 

"Lādogas ezera pērle - Valama sala ". (tik piedāvāts pēc vēlēšanās par papildu samaksu). Valams no seniem laikiem piesaista cilvēkus ar savu noslēpumu un dabas spožumu, pateicoties kam sala kļuva slavena visā pasaulē. Gleznaino ainavu kombinācija ar tradicionālās arhitektūras pieminekļiem, mierīgu atmosfēru, bagātu floru un faunu - visu to var sajust un redzēt šajā salā.

 

Dabas rezervāts "Kivač" un ūdenskritums. (Pēc izvēles, par papildus samaksu) Mūsu ceļš ved uz vareno veco milzu Kivaču, kas ir viens no lielākajiem gludajiem ūdenskritumiem Eiropā! Mēs pastaigāsim pa dabas rezervātu, apmeklēsim dabas muzeju. Arboretumā kopā ar eksotiskiem kokiem mēs redzēsim arī dažādas koku formas, kā arī slaveno Karēlijas bērzu.

 

Kalnu parks Ruskeala - unikāls Eiropā, unikāls Krievijā, pirmais Karēlijā, ir viens no desmit gleznainākajām vietām Krievijā un simts skaistākajām Eiropas dabas ainavām. Pēc vēlēšanās pastaigas pa pārsteidzoši skaistajām gājēju takām, jūs varēsiet nogaršot svaigi pagatavotu tēju ar meža zālēm, medu, pirkt suvenīrus un fotografēt.

 

Marmora kanjons Ruskeala sajūsmina katru tūristu. Parka galvenā rota ir marmora kanjons, kura dziļumā zaigo smaragda ezers, Marmora kalni, pazemes tuneļi un Itālijas karjers. (Pēc izvēles, par papildus samaksu)

 

"Vakariņas Karēlijas valodā ar folkloras programmu". (Pēc izvēles, par papildus samaksu). Vakars sākas ar meistarklasi: izgatavojot ziemeļu lelles-aizstāves, vakars pamazām pāriet svētku pārtikas un Karēļu dzērienu degustācijās: Karēlijas balzams, lāceņu ogu liķieri, brūkleņu, dzērveņu augļu dzērieni. Ir vērts nogaršot ēdienus no svaigām un viegli sālītām zivīm un citām dabas dāvanām. Mēs piedāvājam "interaktīvu" atpūtu ar iespēju ienirt pagātnē. Jūs uzzināsiet par senajiem rituāliem, skatīsieties dejas, klausīsieties somu, vepu un karēliešu dziesmas. Katrs tūrists var kļūt par programmas dalībnieku.

 

7. diena. Tranzīts. Atgriešanās Latvijā no rīta.

 

Standarta izmaksas: € 350,00 + pēc izvēles, papildus pēc izvēles.

Pie avansa maksājuma līdz 2018. gada 30. aprīlim - € 290,00

Pie avansa maksājuma līdz 2018. gada 15. maijam - € 310,00

 

TŪRES CENĀ ir iekļauts:

• Ekskursijas Pleskavā pa Kremli, Sankt-Pēterburgu, Petrozavodsku, Kondopogu, Sortavalu.

• Izbraukšana uz Karēlijas ciematu Kinerma

• Ceļošana ar tūrisma klases autobusu

• Ceļa izdevumi;

• Izmitināšana tūrisma klases viesnīcās (2 - 3 *), 2 - 3-vietīgas istabās ar visām ērtībām (tualete, vanna vai duša numurā)

• Brokastis viesnīcās

• Piedāvāto grupu pakalpojumi maršrutā.

 

Ekskursijas pakete par papildus maksu - € 150,00 (izvēlētās papildu ekskursijās apmaksā birojā):

  • Ekskursija uz Kiži - € 60,00 (ceļojumi ar ūdens transportu, ekskursijas gida pavadībā, ieejas biļetes)
  • Kivacas dabas rezervāts - € 25,00 (ceļojumi, ekskursijas gida pavadībā , ieejas maksa).
  • Marmora kanjons - € 15,00 (ieejas biļetes ar ekskursijām gida pavadībā).
  • Ekskursija uz Valama - € 65.00 (ceļojumi ar ūdens transportu, ekskursijas gida pavadībā, ieejas biļetes)

Pēc izvēles:

• Karēlijas vakariņas ar folkloras programmu - € 25,00

• Tēja ar pīrāgiem Kinerme - € 3.00

 

Ieejas biļetes muzejos un citos apskates objektos:

• Pleskavas Kremlis - 400/250 rubļi.

• Ceļojuma medicīniskā apdrošināšana: € 3,00 / virs 65 gadiem - € 6,00

• Vīza uz Krievijas Federāciju: 70,00 €

• Maksa par papildus vietu autobusā + € 80,00

• Piemaksa par vienvietīgu istabu viesnīcās + € 80,00

 

Pievērsiet uzmanību!

• Rezervējot ceļojumu 1 personai ar izmitināšanu divvietīgā numurā, uzņēmums negarantē izmitināšanu. Gadījumā, ja 2 personu istabā nav otrās personas, klientam ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru.

• Personīgie izdevumi: mēs iesakām ņemt līdzi vismaz 20,00 euro par katras dienas ēdienreizei, maziem suvenīriem.

 

Informācija tūristiem!

* Visā programmā ierašanās un aizbraukšanas laiks ir norādīts plānotajā laikā. Ceļš bieži vien ir atkarīgs no daudziem ceļa un laika apstākļiem.

* Nelabvēlīgu laika apstākļu gadījumā, ekskursija uz Valamā tiek pārcelts uz citu dienu vai tiek aizstāts ar citu ekskursiju.

* Tiem, kuri plāno apmeklēt klosteri, ir jābūt līdzi šallei, vai lakatam un svārkiem (kleitai).

* Ieteicams ērtākai un ērtai ceļošanai: tūristu apģērbs un apavi, individuālie aizsardzības līdzekļi pret odiem.     

 

 

 


 
SIA "Poētika"
Arhitektu 1-102, Rīga, LV-1050
Tal. +3716 7221619, Tal. +37126069787
e-mail: poetika@poetika.lv
[10]