Krakova un Slovākija

KRAKOVA, VARŠAVA – LEĢENDU PILSĒTAS UN SLOVĀKIJA

VARŠAVA  –  VEĻIČKA  –  KRAKOVA  –  AUGSTIE  TATRI  –  BELIANSKA ALAS  -  VRBOV TERM ĀLIE BASEINI – BRAUCIENS AR PLOSTIEM PA DUNAJECAS UPI – ČENSTOHOVA

4 dienas / Visas naktis viesnīcās

 

1. diena. „Pretī jauniem iespaidiem…”

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas. Laiks ceļā. Lietuva. Polija. Pusdienu pauze. Varšava. Iepazīšanās ar Varšavas vēsturisko  centru vietējā  gida  pavadībā,  krievu valodā  (par  papildus  samaksu 10  €): Vecpilsētas  tirgus  un pilslaukums,  Sigizmunda  kolona,  Sirēnas  strūklaka,  karaļapils.  Varšavas  centrs  iekļauts  UNESCO  sarakstā. Viesiem Varšava liekās tik ļoti pazīstama, bet tai pat laikā noslēpumainā plīvurā tīta. Nakts viesnīcā 3* Krakovas apkārtnē.

2. diena. „Krakova sirdij un dvēselei…”

Brokastis*.  Piedāvājam doties  izbraukuma  ekskursijā  (par papildus  samaksu 10  €) uz Veļičku. Velička  ir senākais sāls raktuvju apstrādes centrs, kas iekļauts UNESCO mantojumā. Viduslaiku kalnrūpniecības objekta apmeklējums, vietējā gida, krievu valodā pavadībā. Gadsimtu gaitā kalnrači zem zemes ir izveidojuši daudzas greznas zāles, kur absolūti viss ir izveidots no sāls: maziņās kapelas un plašās zāles, gleznainais pazemes ezers, visdažādākās skulptūras, statuetes, freskas un lustras - vesela pazemes pilsēta! Pēc raktuvju apskates iesakām iegādāties, kādu no suvenīriem, sāls lampu, pārtikas vai vannas sāli.

Krakovas apskates ekskursija vietējā gida pavadībā, krievu valodā (par papildus samaksu 10 €). Vāvelas katedrāle var lepoties ar daudzām lieliskām statujām, kapelām un kapu pieminekļiem. Vāvelas pūķis, kurš apvīts ar leģendām un ir pilsētas  simbols.  Sv.  Pētera  un Sv.  Pāvila  baznīca  16.gs.  sākuma  iespaidīgākais  baroka meistardarbs. Polijas slavenāko tirgus laukumu vidū neapšaubāmi izcilākais ir Krakovas plašais Rynek Główny, kurš atrodas vecpilsētas sirdī. Sv. Marijas bazilika ar diviem torņiem, ik stundas sākumā no šejienes atskan taures skaņas. Vadmalu tirgus ēka, celta renesanses stilā, kur iekšpusē pārdod tautas meistaru darinājumus un rotaslietas. Jagaiļa Universitāte ir trešā vecākā universitātes koledža Eiropā, kas ir dibināta 1364.gada. Šeit studējis Nikolajs Koperniks.

Brīvs laiks pilsētā, lai patstāvīgi iepazītos ar daudzajiem pilsētas muzejiem. Ieturēt maltīti kādā no daudzajiem vecpilsētas  restorāniem,  kuros var nobaudīt ne tikai poļu virtuvi,  bet arī citu tautu virtuvi.  Kad kultūra gana baudīta, var mesties pilsētas centra krodziņu un veikalu virpulī. Zinātāji stāsta, ka Krakovā izdodas pašas labākās iepirkšanās tūres. Tur atrodami gan mazi saloniņi ar neredzētām lietām, gan arī visu zināmo zīmolu veikali un iepirkšanās centri.

Vakarā atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā 3* Krakovā.

3. diena. „Dabas fenomeni – alas, termālie ūdeņi un kanjons.”

Brokastis*. Piedāvājam doties izbraukuma ekskursijā (par papildus samaksu 30 €) uz Slovākiju. Brauciens uz vienu no skaistākajām Tatru kalnu alām. Pazemes alu skaistums katru gadu piesaista tūkstošiem cilvēku. Slovākijā ir   vairāk  kā  4000  zināmu  alu,  bet  tikai  12  no  tām  ir  publiski  pieejamas   apmeklētājiem. Belianska alas apmeklējums, kur stalaktīti un stalagmīti veido dažādu formu mākslas galeriju.

Pēc  alu apmeklējuma  Jūs  varēsiet  patīkami relaksēties Vrbov  termālajos  baseinos , kas ir slaveni ar īpšo dziedniecisko ūdens sastāvu. Baseinā varat izmantot gan ārējos, gan slēgtos baseinus, īpaši patīkami ir gūt spēkus pie vasaras baseina, uz Augsto Tatru fona.

Līgo!!! Aizraujošs brauciens ar plostu/ labos laika apstākļos/ pa robežupi Dunajec, brauciena laikā varēsiet vērot upes kanjonu, redzēsiet dabas fenomenu – neskarto floru un faunu. Plostus vada nacionālos tērpos ģērbušies vīri.  Pēc  brauciena pikniks  upes  krastā  baudot  nacionālos  ēdienus,  dzērienus. Atgriešanās  viesnīcā.  Nakts viesnīcā 3* Krakovā.

4.diena.„Ceļš mājup...”

Brokastis*. Agri no rīta izbraukšana mājup. Jasna Goras klostera kompleksa apskate Čenstohovā.  Pusdienu pauze. Lietuva.Vēlu vakarā (naktī ) atgriešanās Rīgā.

 

Samaksas kārtība:

• Avansa iemaksa slēdzot līgumu 30% no ceļojuma cenas.

• Atlikusī summa jāsamaksā 20 dienas pirms ceļojuma sākuma.

 

Ceļojuma cenā ietilpst:


• brauciens ar komfortablu autobusu (WC,TV, kondicionieris, karstais ūdens pieturas vietās, kafija, tēja)

• transporta un ceļa izdevumi,

•  nakšņošana  2*  vai 3*  viesnīcās,  viesu namos  pēc  programmas,  2-3-vietīgos  numuros  ar  ērtībām (WC, duša/vanna numurā), brokastis (*paredzētais brokastu laiks no pl.7-8., brokastu laiks tiek noteikts pēc ierašanās nakts mītnē, pēc grupas vadītāja norādījuma). Plānotais ierašanās laiks nakts mītnēs 22-24.00 un atkarīgs no maršruta specifikas, laika un ceļas apstākļiem

• grupas vadītāja pakalpojumi

 

Piemaksas un papildus izdevumi:

• piemaksa, ja nepieciešams vienvietīgs numurs viesnīcā 36 €,

• piemaksa par papildvietu autobusā 55 €,

• ieejas biļetes muzejos, izklaides pasākumos,

• pilsētas sabiedriskais transports,

• AAS “BALTA” medicīniskā apdrošināšana 3.60 € (pēc 65 gadu vecuma 7.20 €).

 

Papildus izdevumi izbraukuma ekskursijām pēc izvēles:

Izbraukuma ekskursija uz Slovākiju 30 €; Izbraukuma ekskursija uz Veļičku 10 €;

Pilna izbraukuma  ekskursiju paketes  cena (bez ieejas  biļetēm) 40 €. IZDEVĪGI: iegādājoties  pilno izbraukuma ekskursiju paketi pirms ceļojuma cena 35 €, bērniem līdz 14g. 30 €.

Ieejas biļetes nav iekļautas izbraukuma ekskursijas cenā un tiek apmaksātas uz vietas.

*Izbraukuma ekskursijas dienā papildus samaksā ir iekļauts – degviela, maksas ceļi un ceļu nodokļi, stāvvietas, gida vai grupas vadītāja pakalpojumi.

 

Izmaksas apskates objektiem, pasākumiem un ekskursijām:

Ekskursija Krakovā 10 €, ekskursija Varšavā 10 €, Veļička sāls raktuves 20 €/ 17 € (bērniem no 4-16.g.,), foto vai video atsevišķa atļauja, kasēs 10 PLN, Belanskas alas 8 €/ 4 €, Termālie baseini 8.50 € / 6 € ( 2,50 h), Brauciens ar plostiem 12 €, Pikniks no 12 €, 2017. gada izmaksas

 

SIA "Poētika"
Arhitektu 1-102, Rīga, LV-1050
Tālr. +371 67221619, Tālr. +371 26069787
e-mail: poetika@poetika.lv

[8]